Czerwona Torebka pod koniec roku planuje otworzyć pierwsze sklepy nowego formatu

Autor: PAP 18 czerwca 2013 09:03

Czerwona Torebka pod koniec roku planuje otworzyć pierwsze sklepy ogólnospożywczo-przemysłowe, nie planuje na razie kolejnych transz emisji obligacji - poinformował Paweł Ciszek, prezes Czerwonej Torebki.

W piątek późnym wieczorem spółka poinformowała o planach uruchomienia sieci tanich sklepów ogólnospożywczo-przemysłowych pod marką "Czerwona Torebka".

"Jesteśmy dość mocno zaangażowani w ten projekt. Rozpoczęliśmy proces podpisywania umów z dostawcami. Pierwsze placówki planujemy otworzyć pod koniec tego roku. To będzie format i segment, którego dotąd nie posiadamy w spółce. Na chwilę obecną nie ma też takiego formatu w Polsce" - powiedział Ciszek.

Nie chciał jeszcze przedstawiać planów rozwoju nowej sieci, ani szczegółów koncepcji.

"Będziemy komunikować plany ekspansji w odpowiednim czasie. Mamy przygotowany model biznesowy, podobny funkcjonuje już na rynkach zagranicznych, co pokazuje, że klienci tego oczekują. Towary będą tanie, rozpoznawalne, ten format się obroni" - powiedział prezes.

Sklepy "Czerwona Torebka" lokalizowane mają być w pasażach handlowo-usługowych Czerwonej Torebki, jak i w obiektach najmowanych na podstawie wieloletnich umów najmu.

Mamy długie doświadczenie na rynku handlowym, mamy rozbudowaną bazę. Jest sporo lokalizacji, którym się przyglądamy i które mogą być wykorzystywane w nowym formacie. Mamy zlokalizowanych ponad 500 obiektów" - powiedział Ciszek.

Podkreślił, że planowana nowa sieć sklepów nie będzie konkurować z siecią convenice Małpka Express.

"Jeśli w naszym pasażu nie będzie pasować sklep convenience, to będziemy tam lokować sklep Czerwona Torebka" - powiedział prezes. W poniedziałek na rynku Catalyst zadebiutowały obligacje Czerwonej Torebki o wartości 14,6 mln zł, wyemitowane w ramach programu obligacji o wartości 100 mln zł. Środki mają posłużyć finansowaniu rozwoju sieci pasaży handlowych.

Na razie spółka nie przewiduje kolejnych emisji obligacji.

"Na chwilę obecną nie potrzebujemy kolejnych środków. Możemy pozyskiwać kapitał ze sprzedaży portfela nieruchomości" - powiedział Ciszek, dodając, że szacunkowa wartość lokali oferowanych do sprzedaży to około 300 mln zł.

Ciszek powtórzył, że działalność grupy Czerwona Torebka prowadzona będzie w oparciu o dwa segmenty: nieruchomości i handlowy.
W ramach segmentu nieruchomości spółka buduje pasaże handlowe. Może wynajmować powierzchnię komercyjną lub sprzedawać lokale w pasażach.WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,89

  • Śr

    3,40

  • Min

    1,95

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane