PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Czerwona Torebka podpisała list intencyjny na zakup Merlin.pl

Autor: www.dlahandlu.pl 5 lutego 2013 10:25

Czerwona Torebka podpisała list intencyjny na zakup Merlin.pl

Czerwona Torebka podpisała list intencyjny w sprawie nabycia w drodze aportu akcji Merlin.pl. Merlin jest jednym z najstarszych polskich sklepów internetowych założonym w 1998 roku.

Właściciele akcji Merlin.pl, Real Estate Developers S.a.r.l oraz Ekart, wniosą wkład niepieniężny w postaci akcji stanowiących łącznie 99,6 proc. w kapitale zakładowym Merlin.pl, na pokrycie nowych akcji, które wyemitowane zostaną przez Czerwoną Torebkę w trybie subskrypcji prywatnej. Czerwona Torebka dokona podwyższenia kapitału zakładowego o kwotę do 310.284,80 zł poprzez emisję nowych akcji o wartości nominalnej 0,2 zł każda, w liczbie do 1.551.424 sztuk.

Nowe akcje powinny być w całości pokryte papierami stanowiącymi 100 proc. akcji spółki Merlin.pl. Cena emisyjna jednej nowej akcji będzie równa ilorazowi wartości 100 proc. akcji Merlin.pl, wynikającej z wyceny tych akcji, oraz liczby 1.551.424.

Objęcie nowych akcji zostanie zaproponowane także akcjonariuszom mniejszościowym Merlin.pl.

Szczegółowe warunki transakcji strony określą w umowie inwestycyjnej, która zostanie zawarta po przeprowadzeniu przez spółkę due dilligence Merlin.pl, złożeniu wniosku do UOKiK o wyrażenie zgody na koncentrację oraz podjęciu przez Walne Zgromadzenie uchwały w przedmiocie podwyższenia kapitału zakładowego  i zaoferowania nowych akcji akcjonariuszom Merlin.pl.

 Merlin.pl jest jednym z najstarszych polskich sklepów internetowych, założonym w 1998 roku. Swoją działalność rozpoczął jako księgarnia, jednakże w ciągu kolejnych lat rozszerzył asortyment o zabawki, elektronikę użytkową, drobne RTV i AGD, kosmetyki, odzież oraz artykuły sportowe.

Poprzez przejęcie Merlin.pl Czerwona Torebka planuje dalszy rozwój sieci prowadzonych przez Merlin.pl punktów odbioru poprzez ich lokalizowanie w wybranych obiektach realizowanych pod marką "Czerwona Torebka". Dzięki takiemu rozwiązaniu Merlin.pl będzie miał możliwość dotarcia bezpośrednio do klienta detalicznego za pośrednictwem punktów odbioru osobistego, których liczba osiągnąć ma nawet do 4.500. Natomiast spółki z grupy kapitałowej spółki "Czerwona Torebka" S.A. pozyskają kolejnego najemcę, generującego znaczący ruch klienta.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,98

  • Śr

    3,22

  • Min

    2,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8221

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane