PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Czerwona Torebka zatwierdziła emisję akcji na przejęcie Małpki

Autor: www.dlahandlu.pl 25 lipca 2013 12:27

Czerwona Torebka zatwierdziła emisję akcji na przejęcie Małpki

Akcjonariusze Grupy Kapitałowej Czerwona Torebka, zatwierdzili emisję blisko 21,8 mln akcji. Grupa zapłaci nimi za przejęcie spółki Małpka posiadającej sieć sklepów convenience pod marką Małpka Express.

Do przeprowadzenia transakcji konieczne jest jeszcze zarejestrowanie podwyższenia kapitału przez sąd. Czerwona Torebka czeka także na zgodę Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów na dokonanie koncentracji. Wniosek w tym zakresie został złożony do Urzędu w czerwcu. - Podtrzymujemy nasze dotychczasowe założenia sfinalizowania transakcji na przełomie trzeciego i czwartego kwartału tego roku - podkreślił Paweł Ciszek, prezes Czerwona Torebka S.A.
Procedura przejęcia Małpki Express rozpoczęła się w pierwszej dekadzie czerwca br., kiedy zawarty został list intencyjny. Pod koniec minionego miesiąca strony podpisały umowę inwestycyjną, po pozytywnym zakończeniu badania due diligence przejmowanej Małpki. Celem transakcji jest pozyskanie 100% walorów tej firmy, kontrolowanej dotychczas przez Mateusza Świtalskiego, czyli syna Mariusza Świtalskiego, Przewodniczącego rady nadzorczej i wiodącego akcjonariusza Czerwonej Torebki.
Sieć Małpka Express rozwija się bardzo dynamicznie. Do końca 2013 r. na terenie naszego kraju działać będzie ponad 200 sklepów spożywczo-monopolowych pod marką Małpka Express. Aktualnie w Polsce jest ponad 100 placówek. Funkcjonują zarówno w dużych miastach, jak i w mniejszych miejscowościach. Otwierane są między innymi w pasażach Czerwonej Torebki.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    11,50

  • Śr

    7,74

  • Min

    5,91

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane