Delko rusza z franczyzą "Blue STOP" i zapewnia, że sytuacja spółki jest stabilna

Autor: www.dlahandlu.pl 8 lutego 2013 13:04

Delko rusza z franczyzą "Blue STOP" i zapewnia, że sytuacja spółki jest stabilna

Spółka Delko podpisała już pierwsze umowy w ramach przygotowywanego programu franczyzowego dla sklepów chemicznych i kosmetycznych pod nazwą "Blue STOP".

Firma odniosła się do wyceny akcji. Jej zdaniem obecny kurs akcji nie odzwierciedla wartości spółki.

- Mamy nadzieję, że uda nam się zwiększyć w tym roku sprzedaż w ujęciu rocznym osiągając dodatni wynik EBITDA na poziomie kilku mln zł. Mamy świadomość, że obecny kurs akcji nie odzwierciedla fundamentalnej wartości spółki lecz jest wyrazem braku zaufania do wcześniejszych działań niektórych osób. Tych osób już nie ma w spółce. Dzisiejszy kurs akcji oscyluje w granicach 3 złotych. Wartość księgowa akcji jest znacznie wyższa i wynosi 6,29 zł. Zakładamy, że kurs akcji Delko na koniec tego roku przekroczy znacznie wartość księgową spółki - pisze spółka.

Spółka skomentowała również kwestię złych wyników finansowych.

 - Spółka z powodów niezależnych od obecnego zarządu w poprzednich czterech kwartałach zanotowała stratę z działalności. Podstawową przyczyną tej straty był gwałtowny wzrost kosztów w centrali spółki, spowodowany decyzjami podjętymi przez poprzedni zarząd w krótkim okresie pomiędzy lipcem 2011 i kwietniem roku 2012. Obecny zarząd przeprowadził szybkie i gruntowne działania sanacyjne, aby naprawić skutki podjętych poprzednio błędnych decyzji - podkreśla zarząd firmy.

Przeczytaj także:

Firma informuje, że uprościła znacznie strukturę zarządczą centrali, co pozwoliło podnieść jej efektywność przy jednoczesnym obniżeniu kosztów o ponad 40%; zmniejszyła listę stanowisk dyrektorskich i kierowniczych; zmniejszyła liczbę aut służbowych w centrali o 60%; zrezygnowała z dzierżawy dużego i drogiego budynku biurowego w Poznaniu na rzecz mniejszych; obniżyła o ponad 1,2 mln zł w skali roku - koszty logistyki centralnej oraz obniżyła o ponad 50% koszty usług zewnętrznych w centrali.

- Aktualna sytuacja Grupy Delko jest stabilna. Wyniki ze sprzedaży są powyżej trendu rynkowego w ujęciu rocznym. Chcielibyśmy zauważyć, iż niedawno ogłoszona upadłość spółki Interchem z Gdyni - trzeciej firmy z branży - może wzmocnić pozycję handlową spółki, co z kolei powinno przełożyć się na wzrost udziałów rynkowych Delko. Wcześniej obie firmy nie współpracowały ze sobą i upadłość Interchem nie wpływa na sytuację finansową Delko. Płynność Delko została przywrócona do normy, zarządzanie należnościami dywersyfikuje ryzyko, dzięki czemu poziom należności przeterminowanych lub utraconych jest relatywnie niski - informuje firma,

Zarząd Delko spodziewa się, że wyniki IV kwartału będą dobre i ich dynamika

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8992

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane