PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Delko z przychodami w wysokości 270 mln zł

Autor: www.dlahandlu.pl 29 sierpnia 2013 09:29

Grupa Delko osiągnęła w pierwszym półroczu przychody na poziomie 270 mln zł (274 mln zł w I pół. 2012 r.). Zysk brutto to 4,0 mln zł (4,6 mln zł straty w I pół. 2012 r.) a EBITDA wyniosła 6,6 mln zł. Przepływy pieniężne z działalności operacyjnej były dodatnie i wyniosły 0,2 mln zł.

- Zdecydowane polepszenie wyników zostało osiągnięte dzięki działaniom sanacyjnym prowadzonym przez zarządy spółek całej Grupy. Delko dobrze sobie radzi w kryzysie. To dobra pozycja do dalszego, szybszego rozwoju. Zarząd Grupy, niezależnie od intensywnie prowadzonych działań wewnętrznych inwestycje w postaci przejęć drobnych podmiotów zewnętrznych, gdyż chcemy zdecydowanie umocnić pozycje Delko, jako lidera branży. Prognozujemy dalszy wzrost rentowności i dalszy wzrost kursu akcji - komentuje zarząd firmy.

W I połowie br. najwyższy udział w sprzedaży generowały towary z grupy chemii gospodarczej (38,1 proc.), których sprzedaż utrzymała się na podobnym poziomie jak w analogicznym okresie roku ubiegłego. W porównaniu z pierwszym półroczem 2012 r. odnotowano pewnien regres w sprzedaży artykułów higienicznych, natomiast sprzedaż artykułów kosmetycznych odnotowała wzrost o blisko 4 mln zł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,50

  • Śr

    3,37

  • Min

    2,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane