PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Detaliści myślą o franczyzie, ale obawiają się kosztów i utraty niezależności

Autor: dlahandlu.pl 31 maja 2011 13:16

Detaliści myślą o franczyzie, ale obawiają się kosztów i utraty niezależności

50 proc. niezrzeszonych detalistów rozważa możliwość wstąpienia do sieci franczyzowej. Wskazują jednak, że przystąpienie do niej może oznaczać dla nich ograniczenie lub narzucenie asortymentu (23 proc. badanych) oraz utratę niezależności (20 proc.). 15 proc. respondentów obawia się opłat oraz ukrytych kosztów - wynika z nowego badania przeprowadzonego przez MAKRO Cash & Carry.

Prawie jedna czwarta badanych (24 proc.) za pozytywny aspekt sieci franczyzowych uważa możliwość zakupu towarów po niższych cenach. 22 proc. docenia jednolite oznakowanie sklepów, a dla 18 proc. jest ważna pomoc w prowadzeniu działalności.

- Jak pokazują rezultaty naszego badania, 22 proc. właścicieli sklepów ocenia swoją obecną sytuację na rynku zdecydowanie gorzej niż w zeszłym roku. Wielu z nich, myślących o przystąpieniu do sieci franczyzowej obawia się ukrytych kosztów oraz utraty niezależności. Odpowiedzią na ich potrzeby jest ODIDO, do tej pory do sieci przystąpiły 203 placówki. Nie pobieramy żadnych opłat, oferujemy też specjalne upusty na zakupy w halach MAKRO. Wszystkie te działania zostały wprowadzone po to, żeby wspierać detalistów - powiedział Uwe Hoelzer, prezes MAKRO Cash & Carry.

Telefoniczne badanie MAKRO Cash & Carry zostało przeprowadzone w dniach 29.03 -15.04.2011r; wzięło w nim udział 316 przedstawicieli sektora handlu detalicznego.
 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Marta 2011-06-03 16:46:07

  Nigdy nie zdecydowałabym się prowadzić sklepu, jeśli nie miałam wpływu na rodzaj zamawianego asortymentu. Nikt nie wie lepiej ode mnie , czego klienci szukają. Ci na górze nie wiedzą, czego klienci szukaliby w sklepie, prowadzonym ewentualnie przeze mnie.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,40

 • Śr

  4,43

 • Min

  2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane