DHL Parcel rozszerza współpracę z Żabka Polska na całą sieć sklepów

Autor: dlahandlu.pl 15 listopada 2017 10:31

DHL Parcel rozszerza współpracę z Żabka Polska na całą sieć sklepów fot. materiały prasowe

W maju br. informowano o nawiązaniu współpracy pomiędzy DHL Parcel Polska i Żabka Polska S.A. Porozumienie zakładało włączenie sklepów Żabka i Freshmarket do sieci punktów odbioru przesyłek DHL Parcel. W ciągu pierwszego miesiąca, usługa została uruchomiona pilotażowo w 218 lokalizacjach na terenie Warszawy, by później systematycznie rozszerzać ją o kolejne punkty. Pod koniec września klienci mogli odbierać przesyłki już w 2 tys. miejsc. Obie strony podjęły się rozmów na temat kontynuacji współpracy, których efektem jest rozszerzenie usług odbioru przesyłek DHL Parcel na całą sieć partnera, czyli 4700 punktów handlowych.

Od dzisiaj każdy korzystający z usług kuriera, będzie mógł przekierować swoją przesyłkę do Żabki bądź Freshmarketu i tam odebrać ją o dowolnej porze, wpisując na terminalu płatniczym w sklepie kod-pin, który zostanie przesłany wcześniej sms-em.

- Żabka Polska to największa sieć sklepów typu convenience w Polsce. Ta koncepcja jest zgodna z naszą strategią rozwoju. Chcemy być dla ludzi partnerem pierwszego wyboru, dlatego podejmujemy kroki, które maksymalnie upraszczają proces odbioru paczek i zwyczajnie ułatwiają życie. Dzięki rozszerzeniu usługi na całą sieć sklepów Żabka i Freshmarket, ponad 80% Konsumentów w całym kraju, w miastach i na obszarach podmiejskich, będzie miało punkt odbioru przesyłki w zasięgu 10 minut drogi, czy to od swojego domu, szkoły czy z pracy – mówi Maciej Dudek, kierownik ds. sieci i punktów dostępu DHL Parcel.

Współpraca z DHL Parcel to dla spółki Żabka Polska wartość dodana, wzbogaca pakiet dostępnych w sklepach usług dodatkowych, stanowiąc kolejne udogodnienie dla klientów sklepów.

- Dzięki współpracy z DHL Parcel poprawiamy komfort odbioru paczek milionów Polaków. Taka perspektywa, zwłaszcza przed zbliżającym się okresem przedświątecznym, odzwierciedla się w pozytywnych opiniach naszych klientów. To z myślą o nich sukcesywnie rozwijamy pakiet usług dostępnych w sklepach Żabka i Freshmarket – mówi Przemysław Tomaszewski, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju usług w Żabka Polska.

Sieć punktów odbioru przesyłek DHL Parcel tworzą również sklepy Inmedio, 1-minute, Relay, sieć stacji benzynowych Shell oraz indywidualne placówki usługowe – większość z tych punktów czynna jest codziennie, również w weekendy, minimum do godziny 21.

Po przyłączeniu nowych sklepów Żabka i Freshmarket, DHL Parcel posiada w sumie 6 tysięcy punktów odbioru przesyłek w Polsce.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,69

  • Śr

    0,84

  • Min

    0,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane