PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Do 5 tys. zł kary za handel na Krupówkach

Autor: Tygodnik Podhalański 7 marca 2011 10:28

Stowarzyszenie Zakopiańskie Perspektywy walczy o całkowite usunięcie handlarzy z Krupówek. Władze przygotowują uchwałę, która zabroni handlowania na deptaku, ale uliczni sprzedawcy rozpoczęli zbiórkę podpisów w obronie swoich miejsc pracy - czytamy w Tygodniku Podhalańskim.

Parę dni temu rozpoczęło działalność Stowarzyszenie Zakopiańskie Perspektywy. Założyło je 22 przedsiębiorców z Krupówek. To ich reakcja na ciągnące się od kilku lat dyskusje dotyczące chaosu panującego na deptaku. I odpowiedź na bierność zakopiańskich władz.

Przedsiębiorców, którzy chcą, by miasto wydało całkowity zakaz handlu ulicznego, wspiera Tatrzańska Izba Gospodarcza.

Na zlecenie władz miasta prawnik przedstawił radnym projekt uchwały, według którego prowadzenie handlu okrężnego, obwoźnego, obnośnego z ręki, koszów, stoisk, w miejscach publicznych w Zakopanem może się odbywać tylko na targowiskach wyznaczonych przez władze lub na prywatnych terenach, ale zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego.

Jeśli takie rozwiązania weszłyby w życie z Krupówek zniknęłyby także wydzierżawiane przez Biuro Promocji stragany z oscypkami. Mają one zostać przeniesione na miejscu obecnego, miejskiego parkingu pod Gubałówką.

Kara za handel wnieprzeznaczonym do tego miejscu mogłaby wynieść nawet 5000 złotych.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,40

  • Śr

    4,43

  • Min

    2,39

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8099

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane