Dobre wyniki Rovity za 2016 rok

Autor: dlahandlu.pl 28 kwietnia 2017 11:41

Rovita S.A., hurtownik i dystrybutor artykułów FMCG, osiągnęła w 2016 roku przychody w wysokości przekraczające 298,4 mln zł. W 2015 roku była to wartość 224,1 mln zł. Zysk ze sprzedaży ukształtował się na poziomie 3,9 mln zł. Zysk netto to ponad 2,31 mln zł.

Dynamika sprzedaży rok do roku wyniosła ponad 30 proc. Wzrosty sprzedaży nie miały charakteru incydentalnego, lecz były realizowane w każdym kwartale. Grupa przykładała do kontroli i optymalnego poziomu kosztów operacyjnych. Ponieważ dynamika wzrostu przychodów była trzykrotnie większa od dynamiki kosztów, Grupa znacznie zwiększyła rentowność działalności na każdym poziomie rachunku wyników. 

W 2017 roku Rovita położy nacisk na dalsze dynamizowanie obszaru zakupowego i sprzedażowego.

Firma Rovita S.A. rozpoczęła działalność w roku 1991. Zajmuje się dystrybucją następujących grup towarowych: słodyczy, kawy i herbaty, napojów, produktów zbożowych, przetworów owocowo-warzywnych, przypraw, dań gotowych, konserw, nabiału i tłuszczu. Spółka działa na terenie 5 województw: małopolskiego, podkarpackiego, świętokrzyskiego, lubelskiego i łódzkiego. Siedziba spółki mieści się w Niedomicach koło Tarnowa. Ponadto posiada oddziały w Krakowie, Jarosławiu, Kielcach oraz Lublinie.

W 2011 roku Rovita S.A. przystępiła do Grupy Kapitałowej EKO Holding.

Przeczytaj także:

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane