PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Dodatkowe 9,5 miesięca na wyprzedanie papierosów ze starymi oznaczeniami

Autor: www.dlahandlu.pl 3 października 2011 09:52

Dodatkowe 9,5 miesięca na wyprzedanie papierosów ze starymi oznaczeniami

Wobec pierwotnie planowanego przez Ministerstwo Zdrowia terminu wycofania ze sprzedaży na koszt podmiotów handlowych, wyrobów tytoniowych ze starego typu ostrzeżeniami planowanego na 15 maja 2012, Polskiej Izbie Handlu udało się wynegocjować przesunięcie terminu ich wycofania ze sprzedaży na dzień 28 lutego 2013, co jest dodatkowo zbieżne z terminem wymiany znaków akcyzowych za rok 2012.

Zmiana ta daje środowisku handlu dodatkowe 9,5 miesiąca na wyprzedanie wyrobów tytoniowych ze starymi oznaczeniami.

- Pozwoli to zminimalizować straty związane z wycofaniem z obrotu wyrobów tytoniowych ze starymi oznaczeniami, poprzez ich naturalną wyprzedaż w tym dodatkowym okresie. Biorąc pod uwagę fakt, iż okres wyprzedaży części marek papierosów wynosi 6 - 9 miesięcy i więcej, oraz, że za wycofane ze sprzedaży papierosy nie da się odzyskać akcyzy szacujemy iż w skali kraju, wejście w życie wynegocjowanych przez nas rozwiązań pozwoli na zaoszczędzenie od kilkudziesięciu do kilkuset milionów złotych przez środowisko handlu - mówi Waldemar Nowakowski, prezes zarządu Polskiej Izby Handlu.

Połączenie procesu wycofania opakowań ze starymi ostrzeżeniami z coroczną wymianą akcyzy przyczyni się do uporządkowania procesu i dostosowaniu go do naturalnego procesu zarządzania zapasami magazynowymi przez handel stosowanego w zakresie wyrobów tytoniowych już od trzech lat.

 

 

 

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • GS SCH Pieńsk 2011-10-04 08:59:01

  ...mniej strat dla handlowców, których los jest i tak nie do pozazdroszczenia, nie mówię oczywiście o biedronkach i innych temu podobnych, ale o m.in. tych małomiasteczkowych i wiejskich w tym spółdzielczych. Ze spółdzielczym pozdrowieniem, Antoni Strzelczyk z GS"SCH" w Pieńsku

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  18,99

 • Śr

  15,75

 • Min

  9,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane