Dotacje na sklepy na wsi ruszają od 28 czerwca

Autor: ARiMR/dlahandlu.pl 4 czerwca 2010 13:44

ARiMR poinformowała, że tegoroczny nabór wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania 312 "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw" odbędzie się w dniach od 28 czerwca do 09 lipca. Dotacja na założenie mikroprzedsiębioirstwa, w tym sklepu na wsi może wynieść do 300 tys. złotych.

O pomoc mogą się starać przedsiębiorcy, którzy zatrudniają nie więcej niż 9 osób, a ich obrót roczny nie przekracza 2 mln euro. Muszą oni ponadto prowadzić działalność na terenach wiejskich czyli w miejscowościach do 5 tys. mieszkańców. Pieniadze będzie można dostać na wiele działalności np. na handel, usługi, rzemiosło. Maksymalnie Agencja może przyznać 300 tys. zł, ale nie więcej niż 100 tys. zł na jedno miejsce pracy. Aby przedsiębiorca mógł dostać 300 tys. zł musi utworzyć co najmniej 3 miejsca pracy i utrzymać je przez dwa lata. W sumie na ten cel przeznaczone jest 1,2 mld zł. Pieniądze te zostaną rozdzielone na poszczególne województwa. Agencja szacuje, że pieniędzy wystarczy dla kilku tysięcy osób.

Dofinansowanie dostaną najlepsze przedsięwzięcia. Ocena wniosków odbędzie się na podstawie takich kryteriów jak: stopień bezrobocia w gminie, dochód gminy oraz liczba tworzonych miejsc pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10968

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane