PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Dotacje na założenie biznesu ciągle popularne

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 21 kwietnia 2010 11:42

W tym roku urzędy pracy przyznają bezrobotnym rekordową liczbę dotacji na założenie własnej firmy - informuje Dziennik Gazeta Prawna. Na ten cel zarezerwowano aż miliard złotych.

Na coraz większe zainteresowanie bezrobotnych dotacjami z urzędów pracy wpływa obniżenie dotacji unijnej. Będzie wynosić nie 40 tys. zł, ale o połowę mniej. Dotacja z UE wyniesie więc tyle samo co z urzędu pracy. O obie starać się nie można, a tę ostatnią łatwiej uzyskać.
Zdaniem Adama Oczaka, dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnobrzegu, na coraz większe zainteresowanie dotacjami będzie miało także wpływ to, że obecnie dotacja unijna na biznes będzie częściej przyznawana w kwocie odpowiadającej niemal tej, jaką można otrzymać z urzędu pracy. Z UE będzie można otrzymać 20 tys. zł (dotychczas było to zazwyczaj 40 tys. zł), a z urzędu pracy 19,4 tys. zł (sześciokrotność średniej płacy z ostatniego kwartału). Podkreśla, że każdy bezrobotny zaraz po zarejestrowaniu może złożyć wniosek do komisji powiatowego urzędu pracy o przyznanie dotacji. A o pomoc unijną mogą ubiegać się tylko niektóre osoby bez pracy.
Podobał się artykuł? Podziel się!
 • zaba 2010-04-21 16:05:15

  BZDURA !!! dotacja z UP - najpierw umowa z UP, wpływ środków, a dopiero potem otwarcie działalności... Jeżeli kolejność odwrotna - nie ma dotacji, jeżeli już wypłacono - zwrot z odsetkami!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,38

 • Śr

  4,76

 • Min

  2,79

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7692

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane