PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Drewniane domki handlowe ożywią centrum Opola

Autor: PAP 18 maja 2015 20:51

Drewniane domki handlowe mają być czasowo, bezpłatnie udostępniane np. sprzedawcom rękodzieła, zdrowej żywności czy kwiatów. Tworzone w ten sposób kramy, które staną w Rynku i okolicy, mają ożywić centrum Opola.

Taki pomysł na wzbogacenie oferty miasta zaprezentowano na zwołanej w poniedziałek przez opolski ratusz konferencji prasowej. Alicja Sajewicz z Wydziału Kultury i Promocji opolskiego ratusza tłumaczyła, że póki co będzie to pilotaż, który potrwa do końca miesiąca. W jego ramach dla zainteresowanych udostępnionych ma być 9 domków. Docelowo jednak, jeśli inicjatywa się przyjmie, wykorzystywanych mogłoby ich więcej.

Miasto zamierza bezpłatnie użyczać drewniane domki np. twórcom ludowym czy rzemieślnikom, którzy chcieliby w nich sprzedawać swoje wyroby; producentom żywności ekologicznej; ale też organizacjom pozarządowym czy stowarzyszeniom.

Do końca miesiąca domki mają stać na opolskim Rynku. Potem - m.in. ze względu na planowane przy okazji Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej wydarzenia - zostaną przeniesione w inne miejsce. Jak zaznaczyła Sajewicz - miasto czeka też na sugestie mieszkańców gdzie domki mogłyby być ustawiane. Dodała, że miejscem w którym domki mogą stanąć, jest np. tzw. Mały Rynek - niewielki skwer sąsiadujący z Rynkiem głównym, gdzie swe kramy mogłyby mieć np. kwiaciarki.

Zastępcą naczelnika Wydziału Kultury i Promocji w opolskim urzędzie miasta Łukasz Śmierciak zastrzegł, że za każdym razem urząd będzie miał nadzór na tym kto i co w domkach będzie sprzedawał czy promował. "Zależy nam na tym, by były to tego rodzaju działalności lub produkty, które nie są na co dzień dostępne w sklepach, marketach czy na placu handlowym" - zaznaczył.

To nie jedyna inicjatywa opolskiego urzędu miasta, która ma ożywić centrum Opola. Wcześniej już miasto ogłosiło, że bezpłatnie udostępniana dla twórców będzie tzw. scena na stawku Barlickiego w pobliżu opolskiego amfiteatru. Mają się na niej odbywać m.in. koncerty czy przedstawienia. "To szansa zarówno dla muzyków jak i wszelkich innych grup artystycznych na bezpłatną autoprezentację w urokliwej scenerii naszego miasta" - informuje na swojej stronie internetowej Opole.

"Zainteresowanie tą inicjatywą jest, a terminarz na wykorzystanie sceny na stawku się zapełnia" - zapewniła rzeczniczka opolskiego ratusza Alina Pawlicka-Mamczura.

Miasto obecnie ma 20 drewnianych domków. Docelowo ma ich mieć 30. Każdy domek kosztował ok. 3,5 tys. zł. Formalnie ich właścicielem jest podlegające miastu Centrum Wystawienniczo-Kongresowe, któremu mają one służyć przy organizacji np. targów czy wystaw.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Jarmark Opole 2015-05-19 10:26:36

  Domki Handlowe i stragany drewniane każdy może sobie wypożyczyć na ww.ekojarmarki.pl Na jarmarki, kiermasze czy festyny.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  10,29

 • Śr

  6,08

 • Min

  3,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane