PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Drobni kupcy nie mogą odsprzedawać alkoholu z Tesco, Carrefoura, Biedronki i Lidla

Autor: przemysl.pl, www.dlahandlu.pl 18 grudnia 2014 14:53

Drobni kupcy nie mogą odsprzedawać alkoholu z Tesco, Carrefoura, Biedronki i Lidla

Przemyscy przedsiębiorcy zwrócili się do władz miasta z zapytaniem dotyczącym możliwości zakupu i późniejszej odsprzedaży napojów alkoholowych (o zawartości alkoholu powyżej 18 proc.) w dużych sieciach handlowych usytuowanych na terenie miasta.

Chodzi o takie sieci jak: Tesco, Carrefour, Biedronka oraz Lidl.

Miasto zwróciło się w tej sprawie do Ministerstwa Gospodarki. Z uzyskanych informacji  wynika, iż przemyskie sieci handlowe nie posiadają zezwolenia na  hurtową sprzedaż napojów alkoholowych w swoich placówkach usytuowanych na terenie Przemyśla. W związku z tym zakup alkoholu w  sklepach (Tesco, Carrefour, Biedronka i Lidl) z zamiarem późniejszej odsprzedaży będzie uznany za złamanie przepisu art. 18 ust. 7 pkt 3 ustawy z dnia 26 października 1982r. o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi.

Miasto przypomina, że na przedsiębiorcy prowadzącego detaliczną sprzedaż napojów alkoholowych spoczywa obowiązek sprawdzenia, czy przedsiębiorca, u którego dokonuje zakupu alkoholu posiada stosowne zezwolenie na sprzedaż hurtową napojów alkoholowych 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane