PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Drożeje mąka, piekarnie zapowiadają podwyżki cen

Autor: Gazeta Wyborcza Olsztyn 14 sierpnia 2010 17:50

Mąka chlebowa jest droższa o ponad 60 proc., a bułkowa - o blisko 50 proc. Lokalni producenci chleba mówią, że jeszcze niedawno płacili za mąkę 0,79 zł za kilogram. Teraz kosztuje już 1,19 zł - czytamy w olsztyńskim wydaniu Gazety Wyborczej.

Część piekarni z decyzją o ewnentualnych podwyżkach poczeka do końca miesiąca, kiedy zakończą się żniwa. Niektórzy jednak zapowiadają, że podwyżki cen chleba mogą sięgnąć nawet 20 proc. - Najprawdopodobniej zostaną wprowadzone już w przyszłym tygodniu - zapowiada cytowany przez dziennik pracownik Społem i wyjaśnia, że dzisiaj za chleb trzeba zapłacić w granicach 2 zł. Po podwyżce bochenek będzie więc kosztował ok. 2,40 zł.

Ale są piekarnie w Olsztynie - jak Cymes - które natychmiast zareagowały na sytuację na rynku i wprowadziły podwyżki już w zeszłym miesiącu - podaje Gazeta Wyborcza. Pierwsza była 1 lipca, a zapowiadane są kolejne. Pracownicy piekarni spodziewają się, że produkt podstawowy, jakim jest półkilogramowy bochenek chleba, podrożeje o ok. 20 gr.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane