DunTrade D&B: Zmniejsza się odsetek terminowo regulowanych płatności

Autor: pr, portalspozywczy.pl 28 sierpnia 2012 10:08

Z roku na roku coraz więcej przedsiębiorców zmaga się z problemem nieterminowych spłat zobowiązań przez swoich kontrahentów. Jak wynika z badania wywiadowni gospodarczej DunTrade D&B odsetek terminowo regulowanych płatności zmniejszył się w ciągu ostatnich trzech lat aż o 13 proc.

Firmy coraz częściej traktują kredyt kupiecki jako sposób finansowania bieżącej działalności, tym samym zwlekając z uregulowaniem płatności wobec kontrahentów. W ten sposób wzrasta ryzyko zatorów płatniczych, które nie tylko są przeszkodą w rozwoju tych ostatnich, lecz wręcz w momencie utraty płynności finansowej, mogą zagrozić istnieniu przedsiębiorstwa.

Jak w takim razie, będąc wierzycielem, radzić sobie z zatorami płatniczymi? Przede wszystkim należy świadomie zarządzać swoją płynnością finansową. Przedsiębiorcy umiejętnie korzystający z kredytów lub faktoringu nie muszą obawiać się nieterminowo regulowanych faktur. - Warto sobie uświadomić, że jest to coś więcej niż jedna przeterminowana faktura, chociaż od takiej zator zazwyczaj się zaczyna - mówi Marcin Ledworowski z Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,20

  • Śr

    2,96

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9961

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane