PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Dużo ofert pracy w sektorze sprzedaży detalicznej

Autor: dlahandlu.pl 11 lipca 2016 13:10

W drugim kwartale tego roku wyraźnie widać, że mamy do czynienia z rynkiem pracownika. Ofert pracy nie ubywa, a przedsiębiorcy mają coraz większy problem ze znalezieniem rąk do pracy. Ostatnie dane Eurostatu pokazują, że Polska znalazła się w pierwszej dziesiątce krajów z najniższą stopą bezrobocia. Według unijnych statystyków wskaźnik ten w maju br. wyniósł u nas 6,3 proc. To 2,3 pkt. proc. mniej, niż wynosi średnia dla całej Unii Europejskiej.

Poprawę sytuacji na rynku pracy widać także w liczbie ofert opublikowanych w serwisie InfoPraca.pl. W drugim kwartale tego roku było ich 32 949. – Najwięcej pracy jest na Mazowszu, Śląsku i na Dolnym Śląsku. Pracodawcy z tych regionów umieścili aż 40 proc. ogłoszeń w naszym serwisie – mówi Marek Jurkiewicz, dyrektor InfoPraca.pl. Natomiast najmniej ofert pracy w serwisie InfoPraca.pl umieścili pracodawcy z Podlasia oraz Warmii
i Mazur.

Wśród 7172 ofert z województwa mazowieckiego prym wiodą propozycje pracy w call center. Jest ich w serwisie niemal 600. Sporo pracy jest także na liniach produkcyjnych oraz sprzedaży detalicznej. – Te trzy kategorie ofert pokazują specyfikę Mazowsza. W Warszawie przedsiębiorcy mocno nastawili się na sprzedaż oraz świadczenie usług dla innych firm. Z kolei poza granicami stolicy nie brakuje pracy w fabrykach – mówi Marek Jurkiewicz.

Pracownicy linii produkcyjnych potrzebni są praktycznie w całym kraju. W dziesięciu województwach w kraju ofert w produkcji jest najwięcej ze wszystkich zamieszczonych w serwisie InfoPraca.pl. To takie województwa jak: śląskie, łódzkie, dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, podkarpackie, opolskie, podlaskie i wielkopolskie.

O kadrę do pracy przy produkcji starają się także przedsiębiorcy zza granicy. – Duże zapotrzebowanie na pracowników produkcyjnych to jedna z największych bolączek rynku pracy. Przedsiębiorcy nie mają chyba innego wyjścia – albo muszą zapełnić te luki pracownikami z innych krajów, albo podnieść płacę tak, by Polacy chcieli tę pracę podjąć – mówi dyrektor serwisu InfoPraca.pl.

Z kolei pracodawcy z Małopolski oraz województw warmińsko-mazurskiego i zachodniopomorskiego w II kwartale tego roku najczęściej poszukiwali pracowników call center. Natomiast na Pomorzu królowały oferty pracy w sprzedaży. 

Oferty dotyczące pracy przy produkcji były najpopularniejsze w pięciu województwach: łódzkim, świętokrzyskim, dolnośląskim, lubuskim i opolskim. Kolejne miejsce w rankingu ofert zajęła administracja, call center oraz w budownictwo. Pracy biurowej w urzędach szukali kandydaci z Łodzi, Śląska, Dolnego Śląska, Małopolski oraz Mazowsza.

Pracy w call center szukano na Śląsku, w Kujawsko-Pomorskiem, Świętokrzyskiem i na Mazowszu. Oferty pracy na budowie interesowały głównie osoby, które chcą wyjechać za granicę.
Potencjalni emigranci szukali także pracy w rolnictwie, logistyce i produkcji.
Ciekawie wygląda wybór ofert pracy w Małopolsce. Jest to jedyne województwo, w którym kandydaci tak chętnie aplikowali na stanowiska w branży public relations oraz na stanowiska sekretarskie i asystenckie.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,50

  • Śr

    3,37

  • Min

    2,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane