Dyrektor Browaru Amber: Dzięki uldze w akcyzie browary zwiększą inwestycje

Autor: dlahandlu.pl 24 listopada 2017 14:31

Dyrektor Browaru Amber: Dzięki uldze w akcyzie browary zwiększą inwestycje Marek Skrętny, dyrektor marketingu Browaru Amber. Fot. Żelazna Studio

Wyższa, jednolita ulga akcyzowa ma znacząco przyspieszyć rozwój polskiej branży browarów rzemieślniczych. Nowy projekt resortu finansów pozwoli firmom wygenerować dodatkowe oszczędności, które w przyszłości przeznaczą głównie na inwestycje – ocenia Browar Amber.

Ministerstwo Finansów ma pomysł jak napędzić rynek browarów rzemieślniczych. W oficjalnym projekcie rozporządzenia resort proponuje podwyższenie i ujednolicenie ulgi akcyzowej dla firm z tego sektora do 50 proc. ustawowej stawki bazowej. Dzięki temu mniejsi gracze mają szybko zwiększyć skalę produkcji i stać się bardziej konkurencyjni względem dużych koncernów.

Nowelizacja przepisów dla małych i średnich firm ma stać się także impulsem do szybszej realizacji planowanych inwestycji. - W ostatnich latach w Browarze Amber bardzo duże środki przeznaczyliśmy na inwestycje, wprowadziliśmy nowe butelki, zmieniliśmy szatę graficzną produktów i unowocześniliśmy naszą linię produkcyjną czyniąc ją bardziej ekologiczną. Zainwestowaliśmy między innymi w odzysk ciepła w obrębie warzelni. Dodatkowe fundusze, które zaoszczędzimy dzięki uldze akcyzowej, również w 100% wykorzystamy na dalszy rozwój. Spodziewam się również, że taką samą ścieżkę obiorą wszystkie podmioty, które staną się beneficjentami nowych przepisów – mówi Marek Skrętny, dyrektor marketingu Browaru Amber.

Propozycja resortu finansów to maksymalna ulga na jaką obecnie mogą liczyć przedstawiciele branży browarów regionalnych i rzemieślniczych. Na większą obniżkę nie pozwalają bowiem regulacje unijne.

– Trudno dziś o lepsze rozwiązanie dla podmiotów warzących piwo. Jestem przekonany, że proponowane zmiany napędzą wszystkie firmy, zarówno te najmniejsze, jak i te dłużej osadzone na rynku i pozwolą im jeszcze bardziej zwiększyć różnorodność i dostępność oferowanych stylów piwnych – przekonuje Marek Skrętny.

W jego opinii obniżenie podatku dla wielu przedsiębiorców może stać się również zachętą do zatrudniania nowych pracowników. – Gdy w firmach pojawią się dodatkowe środki z pewnością wzrosną szansę na utworzenie nowych etatów. Na rynek mogą wejść także pasjonaci, którzy od niedawna zajmują się profesjonalnym warzeniem piwa. Dzięki bardziej korzystnym przepisom wielu z nich może szybko zdecydować się na rozszerzenie swojej działalności – mówi Skrętny.

 

Beneficjentami nowego rozporządzenia, będą wszystkie przedsiębiorstwa, które w roku kalendarzowym poprzedzającym rok podatkowy sprzedały nie więcej niż 200 tys. hektolitrów piwa. Przepisy mają wejść w życie już 1 stycznia 2018 roku, a według szacunków resortu w pierwszym roku ich obowiązywania z obniżki skorzysta aż 138 browarów.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,62

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane