Dyrektor Carrefoura: Po przystąpieniu do naszej sieci obroty rosną o 30 proc.

www.portalspozywczy.pl 29 listopada 2012 14:31

Po przystąpieniu do naszej sieci franczyzowej, zyski naszych partnerów poprawiają się, niezależnie od wzrostu obrotu, który rośnie średnio o 30 proc. - mówi Francois Vincent, dyrektor ds. rozwoju franczyzy Carrefour Polska.

Średnio, po przystąpieniu do naszej sieci, wzrost obrotu wynosi 30 proc. To są statystyki na poziomie wszystkich sklepów, bo niektórzy robią dużo więcej, inni mają mniejszy wzrost. Najważniejsze, że zysk partnera się poprawia, niezależnie od tego, jak wzrasta obrót - mówi Francois Vincent.

Podkreśla, że na poprawę wyników sklepu może mieć wpływ zarówno powiększenie marży poprzez dobrze dobrany asortyment, jego optymalizacja, co przekłada się na obniżkę kosztów, a także zastąpienie kilkunastu dostawców jednym, co daje oszczędność czasu. - To wszystko pozwala naszym partnerowi poprawiać swoje wyniki - mówi.

Dyrektor ds. rozwoju franczyzy Carrefour Polska nie chciał zdradzić, jakie wyniki generuje obecnie sieć franczyzowa Carrefour Express.

- Jesteśmy na etapie rozwoju, W tej chwili przede wszystkim inwestujemy w naszych partnerów, dbamy o to, by był on zadowolony i by jego wyniki były dobre. Potem, jeśli jego wyniki będą dobre, naturalnie projekt powinien stać się rentowny i spełnić nasze oczekiwania - mówi.

- W tej chwili dużo inwestujemy i rentowność nie jest naszym najważniejszym celem - dodaje.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Jaca 2012-12-04 16:17:23

  "Po przystąpieniu do naszej sieci franczyzowej, zyski naszych partnerów poprawiają się, niezależnie od wzrostu obrotu, który rośnie średnio o 30 proc'" - a potem albo jesteś dobry i utrzymasz je albo robisz dziadostwo i spadają ci o 50%. Znam takich co na carrefourze nieźle się przejechali, mając nadzieję, że handel robi się szyldem

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,19

 • Śr

  0,75

 • Min

  0,62

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10963

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane