PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Dyrektor Chaty Polskiej: franczyza alternatywą dla handlu tradycyjnego

Autor: dlahandlu.pl 29 kwietnia 2011 11:12

Dyrektor Chaty Polskiej: franczyza alternatywą dla handlu tradycyjnego

- Wobec ekspansji dyskontów czy wdrażania mniejszych formatów przez sieci hipermarketów, skuteczną alternatywą dla działania w pojedynkę o rentowność swojego biznesu jest skorzystanie z jednej z wielu ofert franczyzowych na rynku. Obecnie większość sieci handlowych zrzeszających polski handel tradycyjny coraz elastyczniej podchodzi do współpracy ze swoimi partnerami franczyzowymi, szczególnie z tymi, którzy chcą do sieci przystąpić - mówi Rafał Gałęski, dyrektor ds. rozwoju sieci Chata Polska.

- Wyjściem z trudnej sytuacji, z jaką mierzy się dziś wielu kupców może być franczyza. Wielu z nich prowadzi swoje biznesy od 15, 20 lat i nie ma pomysłu na dalszy rozwój, podczas gdy franczyza otwiera nowe możliwości - wyjaśnia dyrektor ds. rzowoju poznańskiej sieci.

Chata Polska działając na zasadzie franczyzy zrzesza 236 placówek detalicznych w 7 województwach zachodniej i centralnej Polski. Aby sklep przystąpił do sieci musi spełnić standardy Chaty Polskiej.

Przeczytaj także:

- Muszą to być sklepy o ugruntowanej pozycji finansowej. Nie jest w tym wypadku najważniejsza rentowność sklepu, lecz jego realny potencjał. Poza tym sklep musi mieć odpowiednią powierzchnię, minimum naszej sieci to 100 mkw., ponieważ taka powierzchnia umożliwia organizację komfortowej samoobsługi, jeśli takiej jeszcze w sklepie nie ma. Kolejnym ważnym aspektem jest lokalizacja - sklep musi być usytuowany w miejscowości powyżej 5000 mieszkańców, w miejscu o zabudowie intensywne lub w ciągu komunikacyjnym, wskazany jest również dogodny parking - mówi Rafał Gałęski.

Przedstawiciel sieci przyznaje, że poza klasycznym pozyskiwaniem partnerów, sieć działa dynamicznie również na rynku nieruchomości. Poza poszukiwaniami nastawionych na rozwój partnerów do współpracy, Chata Polska szuka również powierzchni handlowych i nieruchomości gruntowych pod zupełnie nowe sklepy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,50

  • Śr

    3,27

  • Min

    2,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7869

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane