Działalność na zasadzie franczyzy najlepiej rozpocząć przed 40-stką

www.franczyzawpolsce.pl 17 lutego 2011 12:14

Optymalny wiek na uruchomienie własnej działalności na zasadzie franczyzy to 25 - 30 lat - wynika z sondy portalu FranczyzawPolsce.pl.

Młodzi ludzie zdecydowanie lepiej sprawdzają się w roli osób podejmujących po raz pierwszy własną działalność w oparciu o franczyzę. Blisko 86 proc. wskazań dotyczyło grup wiekowych poniżej 40. roku życia. Nawet najniższy przedział wiekowy 18 - 25 lat, który zajął czwarte miejsce, uplasował się wyżej niż przedziały 40 - 50 lat czy powyżej 50. roku życia.

Najwięcej głosów (31,5 proc.) zebrała grupa wiekowa 25 - 30 lat, czyli osób będących zaraz po studiach bądź mających za sobą zaledwie kilkuletnią karierę zawodową. Nieznacznie mniej wskazań padło na kolejną grupę 30 - 35 lat (29,8 proc.). Oznacza to, że blisko dwie trzecie naszych czytelników sądzi, że osoby między 25. a 35. rokiem życia najlepiej sprawdzą się w roli franczyzobiorców.

Większość franczyzodawców podkreśla, że nie stawia kandydatom ograniczeń w zakresie wieku. Generują je natomiast zazwyczaj wymogi finansowe. Konieczność dysponowania określonym kapitałem powoduje, że młode, dwudziestoparoletnie osoby często nie mogą przystąpić do wielu systemów. Zdarzają się jednak wyjątki - pomoc finansowa od rodziny bądź powrót po kilkuletnim okresie pracy zagranicą sprawiają, że wiele firm ma w swoich sieciach takich franczyzobiorców.

Ich zaletą jest energia i entuzjazm, a także brak doświadczenia w danej branży, który jest bardzo ceniony przez wielu franczyzodawców. Osoby z doświadczeniem często bowiem próbują wdrażać swoje pomysły, nie wypełniając tym samym zaleceń franczyzodawcy, co psuje standardy panujące w sieci.

Brak doświadczenia nie w każdym przypadku będzie mile widziany. Niektóre branże są już tak konkurencyjne, że osobie, która nie miała z nią wcześniej do czynienia, trudniej będzie odnieść sukces, pomimo skorzystania z oferty franczyzowej. Takim przykładem jest branża sklepów spożywczych. - Trzeba być bardzo dobrym handlowcem, dobrym przedsiębiorcą oraz wykazać się dużym zaangażowaniem w daną działalność, żeby odnieść sukces - podkreśla Francois Vincent, dyrektor ds. franczyz i projektów w Carrefour.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • gapcio 2011-02-21 22:17:40

  najlepiej z daleka od handlu i franczyzy

 • a dzieci najlepiej rodzić we wtorek 2011-02-18 09:27:39

  albo środę

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  19,20

 • Śr

  9,28

 • Min

  0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9988

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane