PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Dzierżawca targowiska w Radomiu walczy z ulicznymi handlarzami

Autor: Gazeta.pl Radom 25 lipca 2012 14:42

Przy targowisku na Struga pojawiła się wielka tablica ostrzegająca, że warzywa i owoce sprzedawane na chodniku są skażone ołowiem i spalinami. W ten sposób dzierżawca targowiska dba o zdrowie klientów i własny interes - informuje gazeta.pl.

Z problemem handlujących na chodniku przy Struga miasto nie może sobie poradzić od lat. Jak mówi na łamach "GW" Zbigniew Gębka, dzieżawca targowiska,  na chodnikach tłok, a na stoiskach wewnątrz targu nie ma prawie klientów. A to kupcy z targu płacą dzierżawę, mają założoną działalność gospodarczą, płacą ZUS i podatki.

Skarży się, że inkasenci miasta biorą od handlujących na chodniku opłatę, ale to jemu zostają do posprzątania wszystkie śmieci. I ma pretensje do straży miejskiej, że nie panuje nad tym, co się dzieje przy Struga.

Rzecznik straży miejskiej Piotr Stępień twierdzi, że strażnicy są przy targowisku obecni i tylko w sobotę wręczają kilkadziesiąt mandatów za handel na chodniku. Zaznacza, że wielu handlujących to ludzie w wieku 75-83 lata. Stoją z rzodkiewką, truskawkami, nie mają dochodów, więc strażnicy raczej tylko pouczają.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane