PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Ekologiczne i regionalne produkty bardzo popularne na miejskich targowiskach

Autor: Dziennik Zachodni 27 stycznia 2011 09:26

Za 70 mln euro ma powstać w Polsce nawet 300 miejsc sprzedaży produktów ekologicznych, tradycyjnych i regionalnych. Najdalej w lipcu dowiemy się w jakich znajdą się one miejscowościach - pisze Dziennik Zachodni.

Jak czytamy w Dzienniku Zachodnim, pomidory, jabłka, miód, ziemniaki i jaja z ekologicznych hodowli, to wbrew pozorom bardzo poszukiwane produkty. - Ludzie bez przerwy o nie pytają - przyznaje Jolanta Rusin, sprzedawczyni w tyskim warzywniaku. Co prawda jarmarki z żywnością sprowadzaną prosto z gospodarstw rolnych organizuje na przykład Gliwicki Klub Ekologiczny od 15 lat, ale... raz w roku.
- To za mało, żeby powiązać konsumenta z rolnikiem. Dlatego pomysł sfinansowania targowisk z pieniędzy unijnych bardzo nam się podoba - mówi gazecie Aleksandra Żarnowiecka, jedna z organizatorek jarmarku. - Dzięki temu będzie taniej, bo to sprzedaż bez pośredników. A narzut jest duży. Na przykład za kilogram pomidorów z ekologicznej uprawy zapłaciłam u rolnika 4 zł, a w sklepie po 8 zł - dodaje Żarnowiecka. Ministerstwo Rolnictwa, przypomina, że zgodnie z przepisami rolnicy mogą sami wytwarzać i sprzedawać żywność w swoim gospodarstwie, ale nie ma w Polsce tradycji wyjazdów na wieś po zakupy płodów rolnych, więc przepis jest raczej martwy.  

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • m 2011-01-27 14:20:35

    Ekologiczne jarmarki odbywają się REGULARNIE w Warszawie, Wrocławiu i Toruniu. Informacje są na biokurier.pl

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane