PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Ekspedientka wpadła na trop fałszerzy pieniędzy

Autor: gazeta.pl 3 kwietnia 2015 21:41

Trzyosobowa grupa fałszerzy banknotów wpadła w ręce policji. Wydrukowane domowym sposobem pieniądze wydawali w sąsiednich województwach, korzystając przede wszystkim z lokalnych sklepów spożywczych - podaje gazeta.pl.

Na trop fałszerzy wpadła ekspedientka lokalnego sklepu spożywczego, kiedy takim banknotem zapłacił w nim jeden z klientów. Po jego wyjściu kobieta zorientowała się, że ma w kasie falsyfikat, poinformowała o tym policję. Okazało się, że tego samego dnia sprawcy próbowali jeszcze wprowadzić do obrotu fałszywe banknoty w dwóch innych sklepach na terenie powiatu miechowskiego.

Po pięciu miesiącach analiz i obserwacji zebrany został materiał dowodowy, pozwalający na rozbicie dwóch grup przestępczych. Łącznie zatrzymano i przedstawiono zarzuty sześciu osobom.

Fałszywe banknoty 50-złotowe zaczęły pojawiać się w obiegu na terenie powiatu miechowskiego w połowie listopada ubiegłego roku. Jak ustalili policjanci, podobnym procederem trudniły się w tym samym czasie dwie grupy.

Trzyosobowa grupa jędrzejowska, do której należało dwóch mężczyzn w wieku 47 i 54 lat oraz 51-letnia kobieta, działała od maja 2014 r. Członkom grupy postawiono już zarzuty, zostali tymczasowo aresztowani. Grozi im kara pozbawienia wolności do lat 25.

Drugą grupę, pochodzącą z terenu powiatu miechowskiego, tworzyło trzech mężczyzn w wieku od 19 do 33 lat. Wszystkim trzem sprawcom przedstawione zostały zarzuty i decyzją prokuratury znajdują się pod dozorem policji.

Podobał się artykuł? Podziel się!

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8523

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane