Ekspert: Hurtownie cash&carry powinny zrewidować strategię rozwoju

Autor: dlahandlu.pl 21 marca 2017 11:24

Ekspert: Hurtownie cash&carry powinny zrewidować strategię rozwoju Fot. za Shutterstock.com

- Hurt cash and carry wydaje się być formą hurtu, która wchodzi w fazę schyłkową, podobnie jak to jest w przypadku hipermarketów. Nie musi to jednak oznaczać zasadniczych kłopotów dla firm prowadzących taką działalność, a raczej konieczność rewizji dotychczasowej strategii rozwoju - uważa Urszula Kłosiewicz-Górecka z Zakładu Rynku Usług, Instytutu Badań Rynku, Konsumpcji i Koniunktur.

- Decyduje o tym szereg czynników sprawiających, że zmniejsza się liczebność naturalnych klientów hurtowni cash and carry: systematycznie zmniejsza się liczba małych niezależnych sklepów ogólnospożywczych, które są kluczowym klientem hurtowni cash and carry; część sklepów wyspecjalizowanych z artykułami żywnościowymi zaopatruje się w wyspecjalizowanych hurtowniach, które oferują oryginalne, lokalne produkty - wylicza Urszula Kłosiewicz-Górecka.

Jej zdaniem silna konkurencja w handlu wywołała procesy integracji hurt-hurt i hurt-detal, które wzmocniły pozycję na rynku wielu tzw. aktywnych hurtowni i pozwoliły na oferowanie detalistom korzystnych warunków zakupu, zbliżonych do oferowanych przez hurtownie cash and carry, a nawet korzystniejszych.

- Szczególnie, gdy weźmie się pod uwagę świadczenie usługi dowozu towaru. Właściciele małych niezależnych sklepów coraz chętniej korzystają z usługi dowozu towaru, koncentrując się na procesie sprzedaży. Także gastronomia coraz częściej zaopatruje się w wyspecjalizowanych hurtowniach, gdyż oferują one coraz bogatszą paletę egzotycznych potraw, które nie są dostępne w hurtowniach wielobranżowych - dodaje Urszula Kłosiewicz-Górecka.

Czytaj także: Grupa Eurocash może zamknąć do 17 placówek Cash&Carry

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,69

  • Śr

    2,79

  • Min

    2,18

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8561

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 703894

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane