Ekspert: Komunikacja cenowa lodów to wyzwanie dla detalisty

Autor: www.dlahandlu.pl 19 lipca 2011 07:37

Ekspert: Komunikacja cenowa lodów to wyzwanie dla detalisty

- Z punktu widzenia detalisty zbyt duży asortyment lodów może powodować problemy z ich efektowną ekspozycją w lodówkach, których przestrzeń jest mocno ograniczona. Zamrażarka to nie półka, a produkt w większości jest widoczny tylko z góry. Lody w małych opakowaniach (na patyku) to produkt wybitnie impulsowy, więc zapewnienie ich dostępności jest najważniejsze. Ważne jest, aby konsument miał wybór pomiędzy produktem z niższej i wyższej półki - radzi Waldemar Szymecki, trener Catman Polska.

- W okresie wakacyjnym maleje wrażliwość cenowa konsumentów - warto pamiętać o tym fakcie i zapewnić konsumentom lody zwłaszcza z wyższej półki. Przy relatywnie małej lojalności (zwłaszcza u dzieci) do marek lodów warto zapewnić dostępność najważniejszych smaków takich jak : czekoladowy, śmietankowy, waniliowy, truskawkowy i inne owocowe - dodaje ekspert Catman Polska.

- Lokalizacja zamrażarek w sklepie powinna być na końcu łańcucha zakupowego, tak aby konsumenci po wyjęciu lodów z zamrażarek nie musieli ich długo wozić w koszyku. Bardzo ważne, aby w najbliższym sąsiedztwie zamrażarek były wyeksponowane torby termiczne - które często zwiększają chęć do zakupu, zwłaszcza lodów o większych pojemnościach - uważa nasz rozmówca.

- Komunikacja cenowa lodów, to także wyzwanie dla detalistów zwłaszcza przy tak trudnym sposobie eksponowania i przechowywania. W tym przypadku pomagają producenci, którzy wyposażają sklepy w specjalne tablice cenowe obowiązkowo umieszczane bezpośrednio przy zamrażarce. Tablice komunikują cenę produktu z jego obrazkiem - jest to bardzo ważne bo w przypadku podania ceny i samej nazwy, produkt byłby trudny do odszukania w zamrażarce - mowi Waldemar Szymecki.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • marol 2011-07-23 14:03:40

  zgadzam się choć w takie lato nawet najlepsze promocje cenowe nic nie dadzą

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,98

 • Śr

  7,87

 • Min

  0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9201
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane