Elzab: Wprowadzenie rejestru paragonów ograniczy nieuczciwą konkurencję

Autor: dlahandlu.pl 9 lutego 2017 12:30

Po kilku miesiącach badań rynku oraz testów technicznych Elzab S.A. wdrożył w życie pierwszą w Polsce kasę fiskalną dostosowaną do planowanych zmian w zakresie fiskalizacji online. Elzab oferuje kasy „online ready” z gwarancją technicznej modernizacji do wersji obowiązującej od roku 2018 r. Przedsiębiorca kupując teraz urządzenie fiskalne, otrzymuje zapewnienie dostosowania (przy uiszczeniu opłaty) jego funkcjonalności do nowych wymogów w dowolnym, wybranym momencie od 1 stycznia 2018 r. do 31 grudnia 2020 r.

- Zdajemy sobie sprawę, że mimo obowiązku stosowania kas fiskalnych, polski system rozliczania transakcji nie jest wystarczająco szczelny. Z drugiej strony zależy nam na tym, aby ułatwić odbiorcom końcowym przejście na model, który będzie obowiązywał z początkiem następnego roku, i jednocześnie z wyprzedzeniem zaplanować stosowne inwestycje. Aby sprostać potrzebom rynku w tym zakresie zdecydowaliśmy się wykorzystać nasze dotychczasowe doświadczenie w produkcji kas i rozpocząć sprzedaż w wariancie „online ready” – podkreśla Krzysztof Urbanowicz, prezes zarządu Elzab S.A. - Warto nadmienić, że i tak co roku 20 proc. przedsiębiorców wymienia swoje kasy, więc nowy wymóg nie powinien im sprawić większych trudności, a zaproponowane przez nas rozwiązanie pozwoli na rozłożenie tych zmian w czasie – dodaje.

Wprowadzenie rejestru paragonów przyniesie też korzyści samym przedsiębiorcom, mimo konieczności wymiany lub dostosowania do niego kas. Chodzi przede wszystkim o ograniczenie nieuczciwej konkurencji.

- Planowane wprowadzenie kas pracujących w systemie online łączy zalety obecnych rozwiązań stosowanych w Polsce, które generalnie się sprawdziły, idą w parze z założeniami idei e-administracji, która z jednej strony ma ułatwiać życie obywatelom i przedsiębiorcom, z drugiej - eliminować lub poważnie utrudniać możliwość obchodzenia przepisów. W kilkunastu krajach europejskich i na świecie obserwujemy wyraźny trend przechodzenia na rozwiązania online – mówi Krzysztof Urbanowicz.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,59

  • Śr

    0,31

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8511

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane