Euler Hermes: Nadchodzą kłopoty dla branży FMCG

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 23 lutego 2015 09:14

Rosnące zaległości płatnicze wróżą kłopoty producentów żywności oraz chemii gospodarczej - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".

Najbezpieczniejsze jest ostatnio robienie interesów z hurtowniami farmaceutycznymi - wynika z zestawienia przygotowanego dla DGP przez firmę Euler Hermes, zajmującą się ubezpieczaniem należności. Wskaźnik moralności płatniczej w tej branży to aż 92 pkt. Czym jest wskaźnik? To syntetyczna miara, która uwzględnia średni czas oczekiwania na zapłatę w branży, wartość opóźnionych płatności oraz zdarzenia prawne, np. liczbę prowadzonych egzekucji długów albo liczbę bankructw. Hurtownie leków wypadają świetnie, bo maksymalna wartość wskaźnika może wynosić 100 pkt. Im jest on niższy, tym oczywiście gorzej - czytamu w "DGP".

Eksperci Euler Hermes wskazują, że nadchodzą kłopoty dla branży FMCG. To wniosek wysnuty na podstawie danych od producentów opakowań i z poligrafii. firmy te zauważyły wyraźne pogorszenie spływu należności od producentów żywności czy chemii gospodarczej.

Czytaj więcej w "Dzienniku Gazecie Prawnej".

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Kinga 2015-02-23 21:05:59

    POLECAM: "Patologia transformacji" - prof. Witold Kieżun    To wszystko tłumaczy kto nas Polaków sprzedała i za jak marne pieniądze - WSTYD i HAŃBA !!!!!

  • mario 2015-02-23 18:32:42

    Aby uzdrowić sytuację w związku z Rosnącymi zaległościami płatniczymi które wróżą kłopoty producentów żywności oraz chemii gospodarcze.    "Należy zdecydowanie przyspieszyć tempo powstawania Biedronek, Rossmannów, Marketów i Supermatów różnych maści i dać im większe fory oraz ulgi". Przekracza to barierę dźwięku oraz wszelka wyobraźnię - co nasi decydenci robią aby wykończyć wszystkie polskie firmy i polskich przedsiębiorców. Następne pokolenie będzie czytało i słuchało opowiadań dziadków jak to kiedyś było zanim obcy nas wykończyli i zrobili z nas białych inaczej. "Panie" patrzysz na to wszystko i nie grzmisz - naród ginie a Ty nic nie robisz. Decydenci obudźcie się, zacznijcie myśleć co z tym fantem robić, aby nie być zniewolonym do końca, obudźcie się.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8799

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane