PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Euro 2016: Najlepiej będą się sprzedawać marki oficjalnych sponsorów reprezentacji

Autor: Katarzyna Anders, Menedżer Działu Marketingu w PMT Marketing System 10 czerwca 2016 09:09

Euro 2016: Najlepiej będą się sprzedawać marki oficjalnych sponsorów reprezentacji fot. za euro2016.pl

Mistrzostwa Europy w Piłce Nożnej przez miesiąc będą przyciągać tysiące kibiców przed telewizory. Sportowa atmosfera będzie sprzyjać wzrostowi konsumpcji wybranych produktów, co będzie idealną okazją dla sklepów spożywczych na większe niż zazwyczaj przychody. Aby w pełni wykorzystać możliwości, jakie niesie za sobą Euro 2016, należy odpowiednio przygotować sklep, pamiętając o kilku kwestiach.

Najważniejszą kategorią produktów będą w okresie Mistrzostw Europy rozmaite przekąski i napoje, w tym również piwo. W tym czasie warto postawić na dedykowane produkty w okolicznościowych opakowaniach, przygotowanych specjalnie przez producentów.

Istotną kwestią jest ekspozycja tematycznego asortymentu. Produkty w dedykowanych opakowaniach będą sprzedawać się głównie w okresie piłkarskich rozgrywek, jednak po zakończeniu Mistrzostw trudniej je będzie wyprzedać. Optymalnie będzie ulokować taki towar w miejscach o największym natężeniu ruchu kupujących. Warto również oferować część produktów (np. chipsów czy napojów gazowanych) w większych opakowaniach lub wielopakach.

Aby zachęcić konsumentów do zakupu większej ilości produktów można wydzielić na terenie sklepu dedykowaną, specjalnie wyróżnioną strefę, w której kupujący znajdą wszystkie artykuły związane z Mistrzostwami Europy. Może ona znajdować się np. w strefie wejścia do sklepu, przyciągając wzrok konsumentów już na samym początku zakupów. Warto w tym miejscu umieścić produkty komplementarne – zarówno napoje, przekąski, jak i rozmaite gadżety, budujące atmosferę piłkarskiego święta (np. flagi, czapki, farbki do malowania twarzy).

Oprócz strefy wejścia, równie ważne jest zagospodarowanie strefy kas. To tutaj konsumenci podczas oczekiwania w kolejce do kasy wybierają jeszcze ostatnie produkty. Warto także tutaj umieścić piłkarskie drobiazgi, również te przeznaczone dla najmłodszych kibiców.

Pamiętajmy, że w okresie Euro 2016 na sprzedaż określonego asortymentu wpływają także emitowane bloki reklamowe. Największą popularnością będą cieszyć się marki oficjalnych sponsorów reprezentacji czy samych Mistrzostw Europy. Dobierając okolicznościowe produkty warto kierować się rozsądkiem i pamiętać, że po zakończeniu imprezy sklep może mieć trudność z ich wyprzedaniem.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,09

  • Śr

    2,58

  • Min

    2,18

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8221

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane