PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Eurocash: Klienci odczuli poprawę warunków, jakie mogliśmy dostarczać dzięki większej skali

Autor: Poradnik Handlowca 19 stycznia 2014 18:12

Zdaniem Pedro Martinho, prezesa spółki Tradis i członka zarządu Grupy Eurocash jednym z najważniejszych wydarzeń 2013 r. była decyzja British American Tobacco (BAT), aby rozpocząć własną dystrybucję. Co jest jego zdaniem jest „szkodliwe dla rynku, ponieważ wielu mniejszych dystrybutorów papierosów będzie bankrutowało, pozbawionych 20-30 proc. obrotu bez możliwości obniżenia kosztów.

Jak poinformował Pedro Martinho w rozmowie z „Poradnikiem Handlowca" odpowiedzią Grupy Eurocash na działanie BAT było połączenie biznesów z firmą Kolporter „tak, by zapewnić synergię i większy zasięg, które pozwolą nam efektywnie działać w nowej rzeczywistości."
Pedro Martinho ocenił na łamach „Poradnikiem Handlowca" rok 2013. Który, jak twierdzi Martinho był dla Grupy rokiem integracji spółki Tradis ze strukturami Eurocash. Proces będzie kontynuowany w 2014 r.
Dodał, że w 2013 r. mocno się rozwijał się obrót z sieciami franczyzowymi, a klienci odczuli poprawę warunków, jakie Eurocash mógł im dostarczać dzięki większej skali.

Jednocześnie zaznaczył, że ub. rok był trudny, a wielu dużych detalistów odnotowało spadki obrotów. „Konsumenci jasno potwierdzili - powiedział „PH" Pedro Martinho, że hiper- i supermarkety nie są ulubionym formatem Polaków i w tej chwili małe i średnie sklepy są drugim na rynku, po dyskontach, najszybciej rosnącym segmentem. Z naszego punktu widzenia był to kluczowy rok, by wszyscy gracze na rynku uświadomili sobie to, co mówimy od lat. Od samego początku stawialiśmy na przedsiębiorczość Polaków oraz małe formaty i konsekwentnie wspieramy naszych franczyzobiorców, by wygrali na rynku. Niestety, mamy jeszcze przykłady producentów, którzy faworyzują dyskonty i dużych detalistów."

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    10,29

  • Śr

    5,93

  • Min

    3,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7973

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane