Eurocash: Projekt Piwne Terytoria obejmuje już 500 sklepów

Autor: dlahandlu.pl 27 listopada 2017 11:31

Eurocash: Projekt Piwne Terytoria obejmuje już 500 sklepów

Piwne Terytoria – rozwiązanie do sprzedaży piw rzemieślniczych w niezależnych sklepach spożywczych zostało wdrożone w 500 lokalizacjach. Do końca roku ich liczba wzrośnie jeszcze o około 200 placówek.

Piwne Terytoria to projekt rozwijany przez Grupę Eurocash. Pierwsze Piwne Terytoria zostały otwarte w styczniu tego roku, a w połowie listopada oficjalnie zagościły w 500. polskim sklepie – w Delikatesach Centrum przy ul. Bursaki 29a w Krośnie.

– Z końcem czerwca zakończyliśmy testy projektu, które objęły obszar województwa mazowieckiego. Od lipca koncept ten oferujemy klientom z całej Polski. Dziś Piwne Terytoria można znaleźć już w każdym województwie (najwięcej w mazowieckim, śląskim i podkarpackim), zarówno w sieciach franczyzowych i partnerskich Grupy Eurocash, jak i w sklepach niezrzeszonych. Szacujemy, że 2017 rok zamkniemy z około 700 lokalizacjami – powiedziała Magdalena Chwieduk z Eurocash, kierownik projektu.
Piwa rzemieślnicze to najszybciej rosnący segment rynku piw w Polsce. Ich sprzedaż w sklepach spożywczych napotykała jednak na trudności wynikające m.in. z dużej liczby niewielkich dostawców oraz mnogości piwnych stylów, dlatego też piwa rzemieślnicze oferowane były głównie w sklepach specjalistycznych lub wielkopowierzchniowych. Eurocash jako pierwszy w Polsce zaoferował rozwiązanie wprowadzające tę kategorię do handlu niezależnego. – Na stałe współpracujemy z 11 polskimi browarami rzemieślniczymi  – wskazała Magdalena Chwieduk.
Piwa z asortymentu Piwnych Terytoriów można kupić nie tylko w sklepach stacjonarnych. Eurocash pracuje również nad rozwojem oferty piw regionalnych i rzemieślniczych dostępnych dla klientów sklepu internetowego Frisco.pl.


Piwne Terytoria to kolejny po Faktorii Win projekt Eurocash. W ciągu 4 lat Faktoria Win przyczyniła się do wzrostu sprzedaży tej kategorii w sklepach małoformatowych.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,96

  • Min

    3,35

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8820

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane