PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Eurocash przejmie połowę udziałów firmy prowadzącej sklepy Delikatesy Centrum

Autor: www.dlahandlu.pl 18 września 2014 16:38

Eurocash przejmie połowę udziałów firmy prowadzącej sklepy Delikatesy Centrum

Grupa Eurocash poinformowała, że zamierza nabyć 50 proc. udziałów w firmie Rogala, która prowadzi blisko 50 sklepów franczyzowych w ramach sieci Delikatesy Centrum. Sprzedaż detaliczna spółki Rogala w 2013 r. sięgnęła blisko 285 mln zł.

Firma Rogala po sfinalizowaniu transakcji będzie zarządzana przez dotychczasowych właścicieli, w oparciu o umowę franczyzową z siecią Delikatesy Centrum.

- Naszą intencją przy zawieraniu tej transakcji jest zapewnienie państwu Rogala stabilności i bezpieczeństwa finansowego, a Grupie Eurocash silnego odbiorcy i profesjonalnego partnera sieci franczyzowej Delikatesy Centrum. Sklepy Delikatesy Centrum prowadzone przez państwa Rogala są wzorowe, mają świetne lokalizacje, ich wyniki są bardzo dobre, a w firmie jest duża wiedza i doświadczenie - komentuje Jacek Owczarek, członek zarządu Eurocash.

Zgodnie z podpisaną umową Eurocash będzie miał prawo powoływania członka zarządu spółki, lecz firma i sklepy będą dalej zarządzane przez Państwa Rogala. Firma będzie funkcjonować jako franczyzobiorca Delikatesów Centrum w oparciu o dotychczasową umowę franczyzową oraz o prawa i obowiązki dotyczące wszystkich franczyzobiorców.

- Współpracujemy z Eurocash już od ośmiu lat, budując wzajemne zaufanie. Uznaliśmy, że Eurocash będzie dla nas najlepszym partnerem. Dzięki podpisanej umowie realizuję wartość, którą razem z rodziną tworzyliśmy przez wiele lat ciężkiej pracy. Pozyskane ze sprzedaży udziałów środki będziemy mogli przeznaczyć m.in. na dalszy rozwój spółki, a jednocześnie nie tracimy kontroli nad naszą firmą, którą dalej będę prowadzić - mówi Jerzy Rogala, założyciel i właściciel firmy Rogala.

Przedstawiciele Eurocash zapewniają, że są otwarci na zawieranie podobnych transakcji w przyszłości. - Jesteśmy zainteresowani wspieraniem naszych najlepszych franczyzobiorców, którzy posiadają dobre lokalizacje, a dzięki uzyskanym środkom mogą zapewnić bezpieczeństwo finansowe swoim rodzinom oraz dynamiczny rozwój prowadzonym przez nich biznesom - tłumaczy Jacek Owczarek.

Umowa dotycząca nabycia przez Eurocash udziałów w spółce Rogala ma charakter warunkowy. Jej finalizacja nastąpi m.in. po uzyskaniu odpowiedniej zgody Prezesa UOKiK.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Gabi 2014-10-16 17:32:34

  Zobaczycie że do 5 lat albo i szybciej Jeronimo Martins połączy się z Eurocash. W Portugalii logo jednej ze spółek RECHEIO złudzająco przypomina logo EUROCASH.

  SPRAWDŹ na internecie: jeronimomartins.pt/o-grupo/o-que-fazemos.aspx?lang=en  Chyba już nie żyjemy w Polsce... ;( TO PRZYKRE DO CZEGO ZACHŁANNI I BEZMYŚLNI POLITYCY DOPUŚCILI...

 • Krzysiek 2014-09-25 21:43:01

  I jeszcze jedna uwaga... Ktoś kto obraża Pana Rogalę może niech policzy ilu ludziom daje On pracę... Wiem... Nie zarabiają kokosów ale mają pracę... Żyjemy w wolnym kraju i każdy może odejść a jednak pracują u Niego...

 • Krzysiek 2014-09-25 21:29:21

  IKnowit masz rację ale poniższe wypowiedzi pochodzą od konsumentów którzy dalej myślą, że DC i biedronka to polskie sklepy... Wybacz im bo telewizja robi im wodę z mózgów...

ZOBACZ WSZYSTKIE (14)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,99

 • Śr

  2,55

 • Min

  1,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane