Eurocash: Sklepy abc z kącikiem gastronomicznym podniosły obroty nawet o 20 proc.

Autor: www.dlahandlu.pl 24 maja 2012 09:38

Eurocash: Sklepy abc z kącikiem gastronomicznym podniosły obroty nawet o 20 proc.

- Sklepom abc, które wprowadziły koncept Mini Bistro, bez specjalnego wsparcia promocyjnego udało się podnieść obroty od kilku do 20 proc., co uwzględniając wysoką marżowość produktów gastronomicznych powoduje, że inwestycja we wdrożenie konceptu zwraca się już po 2 - 3 miesiącach. Obecnie w projekcie uczestniczy ok. 100 sklepów z Sieci abc - mówi w rozmowie z portalem dlahandlu.pl Łukasz Chady, kierownik sieci.

Jak informuje sieć, pierwsze wyniki, bazujące zarówno na analizie danych sprzedażowych, jak również opinii właścicieli oraz personelu sklepów, a przede wszystkim konsumentów, są bardzo pozytywne. Personel przyznaje, że początkowe obawy związane z koniecznością poświęcenia dodatkowego czasu na przygotowanie kawy czy hot-doga okazały się przesadzone. Właściciele pierwszych sklepów testowych zgodnie twierdzą, że pojawienie się tej oferty w sklepie umocniło pozycję ich sklepów na lokalnym rynku, a także pomogło ponownie „otworzyć sklep" oraz zaprezentować jego atuty, teraz już jako nowoczesny, przywiązujący wagę do potrzeb swoich klientów.

Właśnie ten fakt pozwala zwiększać wartość koszyka zakupowego, a przede wszystkim częstotliwość zakupów, co z kolei przekłada się na rentowność sklepu.

- Szukaliśmy rozwiązań, które, po pierwsze, będą łatwe do wdrożenia i elastyczne z punktu widzenia możliwości sklepu, a po drugie, pozwolą na szybki zwrot z inwestycji. Udało nam się to, a przecież to dopiero początki. Jestem za to przekonany, że ten, jak i każdy kolejny tego typu projekt, pozwoli zwiększyć sprzedaż, a zwłaszcza zyski sklepów abc, dlatego już teraz zachęcam naszych partnerów do współpracy przy projekcie Mini Bistro - podsumowuje Łukasz Chady.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9685

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 772811

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane