Firma SPS Handel przejęła spółkę Wrzos

Autor: dlahandlu.pl 6 czerwca 2011 07:49

Firma SPS Handel przejęła spółkę Wrzos

SPS Handel S.A., w związku pozyskaniem w 2010 r. partnera finansowego Resource Partners, znacznie zintensyfikowała działania związane z rozwojem sieci, a zdobyte środki wykorzystuje na przejęcia. W pierwszym półroczu 2011 roku firma dokonała zakupu spółki P.P H.U. WRZOS Sp. z o.o. z Dzierzgowa (woj. mazowieckie), w skład której wchodzi dziewięć jednostek istniejących już na rynku.

Resource Partners zapowiadał, że chce aby SPS Handel aktywnie uczestniczył w procesie konsolidacji polskiego rynku handlowego i przejmował zarówno małe i jak i duże sieci handlowe.

W planach na 2011 rok należąca do operatora sieć Zielony Market ma kilkanaście otwarć. W tym roku sieć otworzyła już sklepy w Kowalach Oleckich (województwo warmińsko-mazurskie)., Turośli (województwo podlaskie), a w najbliższych tygodniach zostaną otwarte placówki w Dzierzgowie (województwo mazowieckie), Dobrym Mieście (województwo warmińsko-mazurskie), Lipnikiach (województwo mazowieckie), Płoniawach (województwo mazowieckie), Olszewo-Borkach (województwo mazowieckie). Otwarcia nowych placówek zaplanowana jest na II połowę br.

Chcąc sprostać wymaganiom rynku w najbliższym okresie spółka planuje modernizacje oraz powiększenie Hurtowni Centrum Dystrybucji zaopatrującej klientów w produkty spożywcze. Prace remontowe dotyczą także sieci Zielony Market. Trwa remont istniejącej placówki w miejscowości Działdowo (województwo warmińsko-mazurskie), a 1 czerwca po trwających miesiąc pracach renowacyjnych otwarto ponownie Zielony Market w Kadzidle (województwo mazowieckie).

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,99

  • Śr

    3,85

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9324

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane