First Data: koszt terminala do kart zbliżeniowych wyższy o 30 proc.

Autor: Marta Ogonek, dlahandlu.pl 23 kwietnia 2010 09:49

First Data: koszt terminala do kart zbliżeniowych wyższy o 30 proc.

Inwestycja w terminal z czytnikiem do kart zbliżeniowych może okazać się dobrym wyborem, ponieważ zwiększają wygodę zakupów, co zachęca klienta do powrotu do takiego sklepu. - Zwłaszcza młodzi konsumenci są wyczuleni na nowości technologiczne i prawdopodobnie wybiorą te sklepy, w których będą mogli skorzystać z karty bezstykowej - mówi w rozmowie z portalem dla handlu.pl Janusz Diemko, prezes First Data Polska.

Instalacja terminala zbliżeniowego wygląda tak samo jak instalacja zwykłego urządzenia akceptującego płatności kartą, z tymże nowe urządzenie będzie dodatkowo wyposażone w czytnik kart zbliżeniowych. - Jeśli sklep mam już podpisaną umowę z First Data Polska, wystarczy zgłosić się do swojego przedstawiciela handlowego i umówić się na wymianę terminala w dogodnym dla nas terminie. Sklep ponosi miesięczną opłatę za dzierżawę terminala oraz oddzielnie za dzierżawę czytnika zbliżeniowego. Koszt dzierżawy terminala wzbogaconego o czytnik do kart zbliżeniowych będzie wyższy o około 30 proc. niż bez tego urządzenia - wyjaśnia Janusz Diemko.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Zorientowany 2010-11-25 23:54:40

  Bardzo dobry tekst ale dlaczego taki stronniczy. Pierwszą firmą która skutecznie wdrożyła system kart bezstykowych w Polsce była eService SA. Pierwszą sieciową firmą w Polsce - EMPIK. Poza tym w tej firmie klienci nie płacą drożej za takie czytniki.

 • www 2010-04-26 01:46:37

  Terminal płatniczy zintegrowany z Systemem sprzedażowym. Terminal płatniczy z doładowaniem telefonów komórkowych oraz płatnością rachunków połączony z programem sprzedażowym. Dzięki integracji terminali z systemem sprzedażowym unikamy pomyłek przy wpisywaniu kwoty na terminal.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  5,50

 • Śr

  3,33

 • Min

  0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane