Fiskus zwróci barowi „Poranek" w Słupsku 37 tys. zł

Autor: Głos Pomorza/KZRSS Społem 16 czerwca 2016 10:39

Ministerstwo Finansów zwróci 37 tysięcy zł barowi „Poranek" w Słupsku, należącemu do słupskiej „Społem" Powszechnej Spółdzielni Spożywców - poinformował „Głos Pomorza – Słupsk".

To ostateczny finał sprawy, w której fiskus domagał się od baru zwrotu miliona złotych wypłaconych w dotacjach.

Przypomnijmy: na początku 2015 roku Ministerstwo Finansów, reprezentowane przez izbę skarbową, zażądało od PSS Społem w Słupsku, które prowadzi bar „Poranek", zwrotu miliona złotych dotacji za poprzednie cztery lata. Urzędnicy uznali, że w „Poranku" do dotowanych potraw dodawano przyprawy i inne składniki, np. boczek do jajecznicy czy sól do twarożku.
Kontrolerzy byli zdania, że do dotowanych produktów, a takimi są np. jajka, mleko czy twaróg, nie można stosować przypraw i dodawać mięsa, bo na nie dotacji nie ma.

Urzędnicy skarbowi na początku 2015 roku uznali, że w barze Poranek do dotowanych produktów dodawano nie dotowane. Według nich takie postępowanie było niezgodne z przepisami i fiskus zażądał od PSS Społem, które prowadzi „Poranek", zwrotu miliona złotych dotacji za lata 2008-2012.
PSS Społem stanęło przed wizją bankructwa. Konieczność zwrotu miliona złotych oznaczałaby upadek nie tylko baru Poranek, ale całej firmy, która zatrudnia ponad 130 osób.

PSS Społem odwołało się od decyzji o zwrocie miliona złotych i Ministerstwo Finansów wstrzymało jej wykonanie. Jednocześnie PSS zaskarżyło decyzję do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.
Jesienią zeszłego roku sąd wydał decyzje o wstrzymaniu konieczności zwrotu dotacji. Jednak PSS Społem wystąpiło do tego samego sądu o to, aby Ministerstwo Finansów zwróciło 37 tys. zł, które słupska firma wpłaciła na poczet egzekucji dotacji. Społem wygrało, ale fiskus wniósł kasację do Naczelnego Sądu Administracyjnego. W miniony czwartek NSA wydał ostateczną decyzję o zwrocie tych pieniędzy dla PSS Społem.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Bohdan 2016-06-17 14:43:00

  Obrona Ministerstwa Finansów jak zwykle bez sensu i na dodatek podszyta lękiem o posądzenie urzędników o słabość w pilnowaniu interesów.... tylko czyich? Przecież nie zdrowego rozsądku.

  A szkoda. Może kiedyś i on zawita pod dach fiskusa.

 • słupszczanin 2016-06-16 14:34:53

  mogliby zamknąć te pss nic nie warte...

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,10

 • Śr

  3,01

 • Min

  2,26

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane