Franczyza a handel w niedziele - kiedy można prowadzić działalność

Autor: Dziennik Gazeta Prawna 7 marca 2018 10:00

Franczyza a handel w niedziele - kiedy można prowadzić działalność Fot. Shutterstock.com

Franczyzobiorcy mają prawo handlować w niedziele, jeśli rzeczywiście prowadzą sprzedaż we własnym imieniu - wyjaśnia Gazeta Prawna.

Jeśli umowa jest skonstruowana w ten sposób, że franczyzobiorca prowadzi sprzedaż osobiście, we własnym imieniu i na własny rachunek, będzie mógł stanąć za ladą w niedziele i święta.

Ale jeśli franczyzobiorca w praktyce świadczy usługę na rzecz franczyzodawcy, to ten pierwszy może być zakwalifikowany jako pracownik, którego obejmuje zakaz handlu w niedziele.

Inspektorzy sprawdzą, jak jest w danym przypadku. Jak przekonuje Anna Matuszewicz, zastępca dyrektora Departamentu Prawnego Głównego Inspektoratu Pracy, inspektorat ma doświadczenie w tym zakresie. Od lat sprawdza, czy franczyzobiorcy nie wykonują swojej działalności w warunkach charakterystycznych dla stosunku pracy.

Na stronach internetowych okręgowych inspektoratów będzie dostępny numer telefonu, pod którym będą przyjmowane zgłoszenia naruszeń.

Więcej w Gazecie Prawnej

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • opiekunnestbank 2018-03-18 18:16:02

  Szanowni Państwo, osoby zainteresowane własnym biznesem w branży bankowej zachęcam do zapoznania się z informacjami w kwestii otwarcia placówki partnerskiej na zasadzie franczyzy: nestbank.pl/franczyza. Korzyści jakie płyną z takiej formy współpracy, to m.in.: prowadzenie działalności konkurencyjnej poza placówką, prowadzenie sprzedaży mobilnej oraz telemarketingu czy też profesjonalne szkolenia produktowe.  Gdyby pojawiły się jeszcze jakieś pytania, pozostaję do dyspozycji.  Pozdrawiam,

  Opiekun Klienta Nest Bank

  nestbank.pl

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  20,65

 • Śr

  11,93

 • Min

  9,33

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3987

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699518

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane