Franczyza w Polsce: Tysiąc systemów, 70 tys. placówek, 460 tys. pracowników

Autor: dlahandlu.pl 13 października 2016 09:36

Franczyza w Polsce: Tysiąc systemów, 70 tys. placówek, 460 tys. pracowników Fot. Shutterstock

Według raportu o rynku franczyzy autorstwa firmy PROFIT system, aktualnie w Polsce funkcjonuje ponad 1 tys. systemów franczyzowych.

Obecnie w Polsce funkcjonuje ponad 70 tys. placówek franczyzowych, które zatrudniają nawet 460 tys. ludzi. Firmy prowadzone na licencji to najczęściej małe rodzinne firmy, zatrudniające po kilka osób. To jedna z głównych dróg rozwoju drobnej przedsiębiorczości.

Aktualnie ponad 1 tys. firm prowadzi rozwój na zasadzie franczyzy. Przeważająca większość z nich (ok. 80 proc.) to polskie marki, które skupiają 86 proc. wszystkich placówek franczyzowych

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • mazgaj 2016-11-17 18:21:10

  Ja się zastanawiam czy to tak samo opłacalne pomijając wielkość wkładu własnego, w przypadku dużych i małych sklepów np. spozywczych

 • oskar o. 2016-10-17 08:42:20

  Franczyza to znakomity sposób na poznanie biznesu od podszewki. To dobry układ dla osób, którym brakuje własnego doświadczenia, mogą wówczas uczyć się prowadzić biznes mając pewne zaplecze i dobrych doradców biznesowych. ...Jest to przepis na biznes gastronomiczny, który bazuje na zaopatrzeniu punktów w najlepszej jakości produkty, wspólnym zaangażowaniu i współpracy na dogodnych dla obu stron warunkach. Przedstawiciele marki chętnie pomagają także z wystrojem i wyposażeniem lokalu, oczywiście właściciel punku może pozostać przy swojej nazwie i designie, jeżeli wyrazi taką wolę. To jedna z franczyz, która daje ogromną swobodę działania i możliwość rozwoju. :)

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  8,31

 • Śr

  5,95

 • Min

  3,78

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9045

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane