PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Franczyzobiorca SPAR: Nie ma już biznesu, który łatwo zamienia się w sukces

Autor: pr, www.dlahandlu.pl 28 maja 2012 10:20

Franczyzobiorca SPAR: Nie ma już biznesu, który łatwo zamienia się w sukces

Od dwóch lat SPAR jest też związany z działającą na polskim rynku firmą Bać - Pol, dystrybutorem artykułów spożywczych. Trzeba mocno akcentować fakt, że w Polsce za siecią SPAR stoi polski kapitał i rodzimi inwestorzy. To buduje dodatkowe więzi z klientem i poczucie wspólnoty - mówi Marek Soból, właściciel sklepu SPAR w Ropczycach.

To był rok bardzo intensywnej nauki, która przez cały czas trwa. Zdobywam doświadczenie w branży, którą wcześniej znałem jedynie jako klient. Co prawda poprzednio również działałem w handlu, ale w branży IT, która jest zupełnie inna od prowadzenia sklepu spożywczego.

Czyli skoczył pan na głęboką wodę?

Ale miałem dobrych instruktorów. Do wstąpienia do sieci SPAR namówił mnie mój przyjaciel (właściciel kilku sklepów w sieci SPAR). Opowiadał o sieci, przedstawiał perspektywy rozwoju i zresztą nadal mnie wspiera. Do tego dochodzi pomoc i doradztwo ze strony SPAR. Szkolenia pracowników, wizualizacje, możliwość stałych konsultacji. Takie rzeczy są potrzebne nawet doświadczonym handlowcom a dla mnie były pomocą bezcenną.

Nie obawiał się pan silnej konkurencji?

Konkurencja jest obecnie w każdej dziedzinie. Nie ma już biznesu, który łatwo zamienia się w sukces. Wstępując do sieci SPAR miałem przynajmniej pewność, ze otrzymam wsparcie, poparte wieloletnim doświadczeniem firmy o światowym zasięgu.

Czy światowy zasięg sieci SPAR jest pana zdaniem atutem?

Rzeczywiście klienci, którzy odwiedzają mój sklep kojarzą szyld SPAR z marką austriacką, niektórzy z niemiecką. Zawsze w rozmowach z nimi podkreślam, że za tą firmą chociaż jej korzenie są holenderskie, stoi polski kapitał. Od dwóch lat SPAR jest też związany z działającą na polskim rynku firmą Bać - Pol, jednym z największych dystrybutorem artykułów spożywczych. Zatem trzeba mocno akcentować fakt, że w Polsce za siecią SPAR stoi polski kapitał i rodzimi inwestorzy. To moim zdaniem buduje dodatkowo więzi z klientem i poczucie pewnej wspólnoty.

Wracając jeszcze do konkurencji. Jak na jej tle prezentuje się oferta pańskiego sklepu?

Dzięki możliwościom zakupowym jakie oferuje nam Bać - Pol jesteśmy w stanie przyciągać klientów oferując im towary w naprawdę atrakcyjnych cenach. Ta współpraca daje ogromne możliwości poszukiwania swojego miejsca na rynku i stworzenia oferty dopasowanej do potrzeb lokalnego klienta. Konkurujemy zresztą nie tylko ceną produktów, ale również ich jakością. Staram się mieć na półkach towary jakich poszukują klienci, a SPAR mi to umożliwia.

Czytaj również: 85 mln zł sprzedaży sieci Spar w Polsce


Czyli trzy składniki Pańskiego sukcesu to SPAR, Bać - Pol i...

...ciężka praca. Potrzebna jest również cierpliwość, chęć do nauki i doskonalenia się, podnoszenia swoich kwalifikacji. Jak już powiedziałem nie ma biznesu z góry skazanego na sukces. Podobnie jest w sieci SPAR. Daje ona olbrzymie możliwości, ale trzeba umieć i chcieć je wykorzystać.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Klient 2012-06-03 18:22:35

  Myślę, że sieć SPAR bardzo dobrze się rozwinie na polskim rynku (wbrew niepomyślnym komentarzom z konkurencyjnej sieci- wtajemniczeni wiedzą o kogo chodzi), ponieważ akurat w tej sieci wśród franczyzobiorców oraz prezesem działają zasady fair play - zgoda buduje, niezgoda rujnuje -natomiast w innej bardzo dobrze znanej sieci jest zupełnie inaczej-jest obłuda, zawiść, nienawiść, oszustwo, przekupstwo itp. Wspieram myślami sieć SPAR i życzę wszystkim franczyzobiorcą jak najlepiej!!! Pamietajmy, że za logiem SPAR jest polski kapitał i polscy przedsiebiorcy, nie bąźmy zaściankowi i popierajmy swoich...

 • aLa 2012-05-28 18:53:08

  Jak zwraca się wam uwagę, że robicie źle to braliście to za atak na was. To teraz macie. Głośno na rynku mówi się, że spra pierwszy sie zwinie.

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,99

 • Śr

  3,62

 • Min

  2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane