PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

FROB analizuje koszty akceptacji gotówki i kart płatniczych

Autor: www.dlahandlu.pl 9 października 2012 16:31

FROB zainicjował realizację projektu badawczego wśród przedsiębiorców. Celem przedsięwzięcia jest dokonanie porównawczej analizy kosztów akceptacji gotówki i kart płatniczych.

Kompleksowe badanie, zainicjowane przez FROB i realizowane we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim oraz instytutem Millward Brown SMG/KRC to jeden z pierwszych w Europie projektów ukierunkowanych na identyfikację i pomiar kosztów akceptacji przez przedsiębiorców, zrównicowanych instrumentów płatniczych - przede wszystkim gotówki i kart płatniczych. 

- Identyfikacja barier oraz poznanie potrzeb przedsiębiorców, w zakresie akceptacji różnych form płatności, to podstawa, na której możliwe będzie oparcie działań zmierzających do poszerzania sieci akceptacji kart płatniczych w Polsce. Wyniki badania mogą również dostarczyć wiedzy na temat otwartości przedsiębiorców do akceptowania innych, nowoczesnych metod płatności. Większy udział tych instrumentów w ogóle płatności, to korzyści zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów oraz całej gospodarki. - powiedział Robert Łaniewski, Prezes Fundacji Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego.  

Wyniki badania zostaną zaprezentowanee w listopadzie podczas I Ogólnopolskiego Kongresu Płatności Bezgotówkowych.

Badanie ma charakter ogólnopolski . jest nim objęta grupa ponad 1000 podmiotów z sektora MSP i dużych firm, reprezentujących zróżnicowane branże.

Wyniki badania podłużą do uargumentowania konieczności obniżenia kosztów rozliczeń detalicznych w Polsce i promowania optymalnych rozwiązań biznesowych, prawnych i administracyjnych w interesie polskich przedsiębiorców i konsumentów. 

Prezes fundacji Robert Łaniewski  informuje, że obecnie na milion Polaków przypada jedynie 6,6 tys. terminali płatniczych, a w tym roku koszty przedsiębiorców za akceptację kart wyniosą 2 mld zł. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    19,20

  • Śr

    11,63

  • Min

    9,07

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7692

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane