PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Gdynia: Konkurs na darmowe stoiska w hali targowej

Autor: PAP 23 marca 2015 10:32

Użytkowanie przez rok bez płacenia czynszu stoiska w miejskiej hali targowej oferuje Gdynia osobom, które szukają pracy. Uczestnicy projektu "Gdyński Kupiec" mogą liczyć także na zestaw szkoleń i inną pomoc konieczną przy zakładaniu własnego biznesu zw. z handlem. Organizatorem przedsięwzięcia noszącego nazwę "Gdyński Kupiec" jest podlegające miejscowemu magistratowi Gdyńskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości.

Jak powiedziała PAP Anna Berg koordynator projektu, generalnie do konkursu mogą stanąć osoby, które nie mają przychodów, a chcą rozpocząć własną działalność gospodarczą na terenie Zespołu Miejskich Hal Targowych w Gdyni. "Mogą być to osoby bezrobotne czy inne osoby szukające pracy, ale też nie zamykamy drzwi np. przed osobami, które mają rentę czy emeryturę, bo często te świadczenia są niewystarczające" - powiedziała Berg.

Osoby chcące przystąpić do konkursu powinny do 2 kwietnia wypełnić formularz zgłoszeniowy, w którym trzeba m.in. pokrótce opisać swój pomysł na działalność w hali. Wniosek można znaleźć m.in. na stronie internetowej Centrum - www.gdyniaprzedsiebiorcza.pl. Po pozytywnej formalnej weryfikacji zgłoszenia, chętny przechodzi test i rozmowę z doradcami zawodowymi. "W trakcie takiego spotkania ocenia się m.in., na ile realne jest dane przedsięwzięcie, czy kandydat ma predyspozycje do prowadzenia go itp." - wyjaśniła Berg.

Kandydaci, którzy pomyślnie przejdą wstępne kwalifikacje, wezmą udział w bezpłatnych szkoleniach z zakresu przedsiębiorczości, w trakcie których dowiedzą się m.in. jak stworzyć cieszący się popularnością sklep i jak profesjonalnie obsługiwać klientów. Kurs dotyczyć też będzie zagadnień związanych z marketingiem (w tym e-marketingiem) i wizualną identyfikacją firmy.

Częścią szkolenia będzie również nauka tworzenia biznesplanu, którą to umiejętność kursanci będą mogli wykorzystać w kolejnym etapie konkursu, gdy zostaną poproszeni o stworzenie i zaprezentowanie przed komisją konkursową biznesplanu swojego przedsięwzięcia. "Osoba, która z wynikiem pozytywnym przejdzie całą wspomnianą ścieżkę, otrzyma voucher na roczne bezpłatne użytkowanie jednego z boksów w hali" - wyjaśniła Berg dodając, że właściciel vouchera będzie musiał opłacać bieżące koszty utrzymania boksu czyli wodę, prąd itp.

Berg powiedziała, że liczba stoisk, jaka zostanie zaoferowana zwycięzcom konkursu nie jest z góry określona. "W ubiegłym roku, w czasie pierwszej edycji konkursu, mieliśmy tylko jedną osobę, która spełniła wszystkie stawiane przez nas wymogi, ale mamy nadzieję, że w tym, roku takich osób będzie więcej" - powiedziała PAP Berg dodając, że osoby zakwalifikowane do projektu mogą liczyć na pomoc pracowników Centrum w załatwianiu formalności związanych z dofinansowaniem na rozpoczęcie działalności gospodarczej czy to ze środków Urzędu Pracy w Gdyni czy innych źródeł.

Berg wyjaśniła też, że projekt "Gdyński kupiec" ma z jednej strony motywować gdynian do prowadzenia własnej działalności, a z drugiej - ożywić miejską halę targową. "To świetnie położone miejsce w samym centrum miasta, ale w ostatnich latach trochę zapomniane. Chcemy je ożywić, sprawić, by kwitł tam handel" - powiedziała Berg.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7804

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane