PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Gdyńscy kupcy niepokoją się o miejsca pracy

Autor: Dziennik Bałtycki 20 maja 2010 09:50

Żyjemy w niepewności, nie wiemy, czy miasto pozwoli nam dalej pracować - skarżą się kupcy z Centrum Handlowego Orłowo na placu Górnośląskim w Gdyni, zrzeszeni w spółce Gdyńskie Pasaże Handlowe - czytamy w Dzienniku Bałtyckim.

W podobnej sytuacji są osoby handlujące w boksach na gminnym terenie wokół Hali Targowej w Gdyni. Jest już pewne, że niektórzy po 2012 r., kiedy stowarzyszeniu kupieckiemu kończy się umowa dzierżawy, szukać będą musieli nowego miejsca pracy.
Teoretycznie w jeszcze gorszej sytuacji są kupcy z pawilonów na placu Górnośląskim, bo umowa spółki GPH wygasa już w sierpniu 2011 r. Ale zarząd GPH spotkał się w środę z władzami Gdyni i podjęto negocjacje.

Kupcy podkreślają jednak, iż konkretów na razie nie ma. Dodatkowo miasto nie chce zgodzić się na rozbudowę Centrum Handlowego Orłowo.

Kupców niepokoją też zapowiedzi, iż miasto może próbować zawrzeć nową umowę dzierżawy na teren pawilonów na placu w formie przetargu.

Inaczej wygląda sytuacja kupców z boksów przy Hali Targowej. Plan zagospodarowania terenu nie przewiduje bowiem przeznaczenia wszystkich gruntów przy ul. 3 Maja i Jana z Kolna pod funkcje handlowe. Część pawilonów zniknie, niezbędne jest, aby w ich miejsce urządzić parkingi.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,85

  • Min

    2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane