PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

GH PL Plus rozważa przystąpienie do zagranicznej grupy zakupowej

Autor: www.dlahandlu.pl 8 lutego 2016 09:30

GH PL Plus rozważa przystąpienie do zagranicznej grupy zakupowej Waldemar Mirocha, prezes GH PL Plus

Przedstawiciele GH PL Plus zachęcają do współpracy kolejne polskie sieci handlowe. Grupa początkowo powołana została w celu stworzenia wspólnej, ekonomicznej marki własnej "Lubię", której portfolio już zostało skompletowane i liczy 150 SKU. Z czasem zakres współpracy udziałowców grupy (Bać-Pol, Piotr i Paweł, Polomarket oraz Topaz) uległ poszerzeniu o wspólne negocjacje z dostawcami.

- Celem pogłębionej współpracy ma być nie tylko wytworzenie podmiotu generującego określone obroty, ale również umocnienie grupy, która w sposób sprawny i zorganizowany będzie mogła dynamicznie podejmować decyzje zakupowe i generować synergie zakupowe dla udziałowców – mówi Waldemar Mirocha, prezes GH PL Plus.

Firmy zrzeszone w GH PL Plus generują obecnie ponad 7 mld obrotu rocznie, a ambicją zarządu jest osiągnąć na koniec roku skumulowany obrót w wysokości 10 mld złotych. Oznacza to, iż Grupa planuje kolejne wzmocnienia w 2016 r.

Rozważane jest m.in. przystąpienie do jednego z zagranicznych aliansów zakupowych, by móc skorzystać z korzystniejszych warunków, negocjowanych na szczeblu międzynarodowym.Taki pułap ma pozwolić na jeszcze sprawniejsze konkurowanie z międzynarodowymi podmiotami obecnymi na rodzimym rynku.

Przypomnijmy, że inicjatorami powołania grupy zakupowej GH PL Plus są sieci: Piotr i Paweł, Bać-Pol i Topaz. Później dołączył do nich Polomarket. 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,69

 • Śr

  3,60

 • Min

  1,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8147

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane