PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Gildia Kupców Żuławskich sprzeda halę Lidlowi? Kupcy protestują

Autor: Dziennik Elbląski 4 lutego 2016 11:49

Gildia Kupców Żuławskich ma poważne problemy. Ze 180 znajdujących się tam boksów, funkcjonuje zaledwie 80. Kupcy nie chcą się jednak zgodzić na sprzedaż obiektu. Domagają się modernizacji hali - podaje Dziennik Elbląski.

Od kilku lat Gildia Kupców Żuławskich stopniowo chyli się ku upadkowi. Kolejne boksy są sukcesywnie zamykane. Nie da się ukryć, że ten obiekt handlowy lata świetności ma już dawno za sobą. Halą zarządza, w imieniu kupców, stowarzyszenie. Organizacja jakiś czas temu zaczęła poszukiwać inwestora, który wynająłby cały obiekt. Pojawiły się oferty od sieci Stokrotka czy Tesco. Jednak nie zostały zaakceptowane. Teraz sieć Lidl jest zainteresowana kupnem hali. Oferuje kwotę 4,3 mln zł. Stowarzyszenie zarządzające obiektem jest skłonne zaakceptować ofertę. Jednak odrzucają ją kupcy. 

Nie godzą się na zaproponowane stawki sprzedaży boksów. Ponadto domagają się przydzielenia lokali zastępczych za te ewentualnie sprzedane w Gildii Kupców Żuławskich. Tych warunków nie może spełnić stowarzyszenie.

Więcej w Dzienniku Elbląskim

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,70

  • Śr

    1,25

  • Min

    0,88

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane