GIODO może skontrolować sklepy Żabka

Autor: Money.pl 10 lutego 2017 09:19

Generalny Inspektorat Ochrony Danych Osobowych chce zająć się sprawą Żabki i tabletów, które obserwowały jej klientów. Urząd przyznaje, że to dla niego priorytet - podaje serwis Money.pl.

Na przełomie roku w mediach wybuchła afera tabletowa. Prawdopodobnie jeden z klientów Żabki zrobił w sklepie zdjęcie tabletu zamontowanego przy kasie, który pokazywał jego twarz. Fotografię wrzucił na serwis Wykop ze stwierdzeniem, że sieć nagrywa kupujących i paruje ich wizerunki z danymi osobowymi z kart płatniczych. Sieć wówczas tłumaczyła, że tablety analizują jedynie płeć i wiek, nie zapisują nigdzie zdjęć, a cały proces służyć ma dopasowywaniu reklam.

GIODO właśnie poinformowało, że zamierza przyjrzeć się całej sytuacji. Nie pisze wprawdzie, że chodzi dokładnie o Żabkę, ale informuje, że chce się przyjrzeć sklepom stacjonarnym w ramach kontroli sektorowych.

Jedna z nich ma sprawdzić "przetwarzanie danych osobowych w związku ze stosowaniem monitoringu pozwalającego na profilowaniu klientów. Zastrzeżenia pojawiają się odnośnie do monitorowania klientów przez sklepy, które korzystają z narzędzi (w tym kamer)".

Więcej na money.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8471

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 689431

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane