Giżycko: Miasto zrywa umowę z wykonawcą remontu targowiska

Autor: PAP 7 lutego 2014 11:17

Urząd miasta w Giżycku zerwał umowę z firmą, która od kwietnia ub.r. wykonywała remont miejskiego targowiska. Wykonawca miał skończyć wycenione na milion zł prace jesienią, ale wciąż dużo brakuje do skończenia robót.

Zastępca burmistrza Giżycka Paweł Czacharowski poinformował, że umowę z wykonawcą remontu zerwano z powodu nieterminowości wykonywania prac. Kontrakt między miastem a wykonawcą, którym była mała firma spod Suwałk, opiewał na blisko 1 mln zł.

- Wszystko miało być gotowe do października, a stan wykonania robót na dziś oceniamy na 80-85 procent - przyznał Czacharowski i dodał, że remont obejmował wymianę nawierzchni na targowisku i zbudowanie dwóch wiat dla sprzedawców. Konstrukcja wiat jest, ale nie są one zadaszone, nie ma w nich oświetlenia.

Giżycko remontuje targowisko z dotacji przyznanej przez Urząd Marszałkowski, który w całym regionie wspiera modernizację lokalnych placów targowych. Czacharowski powiedział, że miasto ma czas na rozliczenie się z dotacji od marszałka do końca czerwca.

- Liczymy, że do tego czasu rozstrzygniemy przetarg na dokończenie robót i dokończymy je. Jeśli termin będzie zagrożony, zaczniemy negocjować wydłużenie okresu na rozliczenie dotacji - przyznał Czacharowski. Dodał, że samorząd Giżycka wypłacił wykonawcy w sumie 380 tys. zł za dotychczas wykonane prace.

Dotychczas Giżycko nie zerwało umowy z żadnym wykonawcą robót wykonywanych na zlecenie miasta.

Wykonawca robót, z którym zerwano umowę, wygrał przetarg, ponieważ zaoferował najniższą cenę wykonania wskazanych przez samorząd prac.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 4588

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 699147

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane