GK Specjał: Marże w hurcie nadal niskie

www.portalspozywczy.pl 2 września 2014 16:11

Rynek hurtowy w Polsce spada systematycznie od pewnego czasu. Co prawda oficjalnych danych z firm badawczych jeszcze nie mam, ale sądzę że potwierdzą one nasze obserwacje. Potwierdzają to także sygnały, które otrzymujemy od dostawców, którzy mówią, że na tradycyjnym rynku hurtowym notują spadki sprzedaży - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Krzysztof Tokarz, prezes Grupy Kapitałowej Specjał.

Słyszymy także, że nasza bezpośrednia konkurencja - tak większe jak i mniejsze firmy hurtowe - notuje dość duże spadki. Przykładem jest największa firma hurtowa, która jest notowana na giełdzie. Eurocash oficjalnie komunikuje spadki, które są szczególnie widoczne w przypadku spółki Tradis - tłumaczy Krzysztof Tokarz.
Jak zaznacza, jest na rynku kilka średniej wielkości firm, które notują wzrosty, jednak - zdaniem Tokarza - są one niewielkie. Dużo niższe niż wyniki Specjału. - Ich wzrosty wynikają np. z prowadzonego podhurtu, a nie klasycznie rozumianej sprzedaży. Specjał skupia się na budowaniu sieci detalicznej, nie chcemy bawić się w sprzedaż podhurtową, bo jej moim zdaniem docelowo nie będzie. Za kilka lat będzie tylko kilku dużych dystrybutorów mocno powiązanych z sieciami franczyzowymi - konkluduje Krzysztof Tokarz.
Według szefa GK Specjał marże w hurcie od dłuższego czasu są na bardzo niskim poziomie. - W wypadku GK Specjał z jednej strony udało się uzyskać lepsze warunki zakupowe od dostawców, a z drugiej strony musieliśmy to wszystko oddać do sklepów. Zrobiliśmy to, po to aby utrzymać konkurencyjność. Natomiast efekt w postaci zwiększenia obrotów został osiągnięty - tłumaczy Krzysztof Tokarz.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    7,03

  • Min

    3,35

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane