GK Specjał nie boi się ograniczenia handlu w niedziele

Autor: pr 27 lipca 2016 10:04

GK Specjał wraz z sieciami franczyzowymi jest zaangażowane we wsparcie obywatelskiego projektu ustawy dotyczącego ograniczenia handlu w niedziele. Projekt powstał w odpowiedzi na potrzeby pracowników zatrudnionych w placówkach handlowych.

Ustawa ma na celu ustalenie zasad zakazu handlu w placówkach handlowych oraz w podmiotach działających na rzecz handlu w niedziele z wyłączeniem kilku niedziel w roku. Ponadto zapisy ustawy przewidują odstępstwa od ww. zakazu poprzez ustalenie podmiotów gospodarczych, które zgodnie z zakresem usług lub/i formą prowadzenia działalności będą mogły działać w niedziele.

Grupa Kapitałowa Specjał popiera projekt, ponieważ jedynie ogranicza on, a nie zakazuje handlu w niedziele.

Zgodnie z projektem:

- Handlować w niedziele będą mogły m.in. małe sklepy osiedlowe, piekarnie, kioski z prasą, stacje benzynowe czy sklepy na dworcach i lotniskach.
- Sklepy będą również otwarte m.in. w niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i Wielkanoc, a także w okresach, w których organizowane są sezonowe wyprzedaże oraz w niedziele przed i po wakacjach.
- Na ograniczeniu handlu w niedziele zyskają nie tylko pracownicy, ale całe ich rodziny.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • alegoria 2016-07-27 18:49:04

    Oczywiście, ze GK Specjał się nie boi, ich Pracownicy na świadectwach pracy mają naliczone po 60 dni urlopu zaległego, jeszcze z roku 2014...zatem niedługo roszczenie przepadnie. To oszuści...

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8471

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 689431

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane