GK Specjał: Nie ma szans na podniesienie marż

Autor: Kwartalnik GK Specjał 11 grudnia 2017 11:17

GK Specjał: Nie ma szans na podniesienie marż Na zdj. Krzysztof Tokarz, prezes GK Specjał, fot. PTWP

- Przewidujemy, że sprzedaż będzie znacząco większa niż planowaliśmy, czyli wzrośnie prawdopodobnie w porównaniu do ubiegłego roku nie o 10, ale około 15 proc. To jednak tylko jedna strona medalu - oceniam, że wynik finansowy może być słabszy niż przed rokiem. Nie ma w tym nic dziwnego. W warunkach obecnej ogromnej konkurencji cenowej, przede wszystkim ze strony dyskontów, należało się tego spodziewać. Nie ma bowiem szans na podniesienie marż, a one w dużej mierze decydują o wyniku finansowym firmy  - mówi na łamach Kwartalnika GK Specjał Krzysztof Tokarz, prezes tej firmy.

- Dlatego jedyna metodą utrzymania, a może i zwiększenia wyniku finansowego jest wzrost sprzedaży, ograniczenie kosztów, w tym niestety także zatrudnienia, rezygnacja ze słabo rotujących produktów oraz poprawa wydajności pracy - dodaje Krzysztof Tokarz. 

Jego zdaniem warunki zewnętrzne są bardzo trudne dla firm. - Poczynając od mało stabilnego otoczenia prawnego, w którym przychodzi nam działać, poprzez wzrost kosztów funkcjonowania i brak rąk do pracy, zaś na potężnej konkurencji kończąc. Poza już wspomnianymi czynnikami ograniczającymi możliwości poprawy wyniku finansowego wystarczy wspomnieć o niedawno ogłoszonym zamiarze zmian w zasadach naliczania ZUS. To oznacza dla nas konieczność kolejnego dostawania naszych działań do nowych przepisów. (...) Mimo to w przypadku GK Specjał nie potrzeby restrukturyzacji czy głębszych zmian organizacyjnych. Nasza działalność jest mocno zdywersyfikowana, co jest sporą siłą Grupy - mówi Krzysztof Tokarz.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,99

  • Śr

    4,89

  • Min

    3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8398

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 690655

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane