PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

GK Specjał rzuca rękawicę Eurocashowi

Autor: www.dlahandlu.pl 21 czerwca 2012 10:42

GK Specjał rzuca rękawicę Eurocashowi

Pierwsze półrocze potwierdziło moją tezę, że tak wzmocnienie Eurocashu może okazać się korzystne dla innych graczy rynkowych. Producenci i dostawcy poszukują bowiem alternatywnych kanałów zbytu swoich produktów. Ostatnie miesiące w GK Specjał stały pod znakiem wyraźnego wzrostu sprzedaży w skali średnio 15 proc. każdego miesiąca. Dowodem tego jest nasza ostatnia Biesiada Handlowa, na której stawiło się ponad 130 dostawców, zaś sprzedaż była wyższa niż przed rokiem o ponad 20 proc. - mówi Krzysztof Tokarz, prezes GK Specjał.

Uważam, że GK Specjał ma największe szanse na dorównanie Eurocashowi. Potrzebne do tego jest jednak połączenie sił, fuzja lub akwizycja. Tylko my spełnaiamy cztery zasadnicze przesłanki takiego przejęcia. Wymieniłbym tu po pierwsze pomysł, po drugie potencjał firmy przejmującej, jak i przejmowanej, po trzecie kadra menadżerska, a po czwarte know how. Spośród znaczacych graczy rynkowych, tylko my takie założenia spełniamy. Dlatego prowadzimy bardzo zaawansowane rozmowy w sprawie akwizycji ze znaczącymi firmami dystrybucyjnymi. Wspiera nas w tych działaniach doświadczona firma consultingowa - wyjaśnia przes GK Specjł.

Obroty GK Specjał z dystrybucji w tym roku mogą sięgnąć do 800 mln zł, a nawet miliarda złotych. - Dalej zakładam kilka kolejnych faz rozwoju już związanego z efektami akwizycji. W fazie pierwszej obroty na dystrybucji powinny sięgnąć 1,5 mld zł, zaś w sklepach franczyzowych nawet 4 mld zł. Kolejna faza to 2,2 mld zł dystrybucji i 5,5 mld zł franczyza. Trzeci etap to 3,5 mld zł dystrybucja i nawet 6,5 mld zł ze sklepów. Są to bardzo realne plany - dodaje Krzysztof Tokarz.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • prof Ciekawski 2012-06-21 14:44:00

  pytanie do Redakcji:  - czemu GK Specjał umieszcana jest w dziale handel wielkopowierzchniowy?

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,99

 • Śr

  3,62

 • Min

  2,51

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7804

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane